Sveiki kaimynėliai, padiskutuokime kokį kurą naudojat kūrenti pečiams (kieto kuro, dujiniams, granuliniams katilams,)? Gal kam bus aktualu, kas pas ką perka granules, malkas, anglis, atraižas ir t.t.
Aplinkui yra keletas lentpjūvių- ką parduoda, kokios kainos?. Manau daugeliui tai aktualu.
Asmeniškai naudoju uošvio malkas + maišau su angliais. Angliai pirkti is Mauručių, kaina 550lt/tona +50lt atvežimas. Malkos kolkas už dyką 🙂
Aš tai perku malkas iš lentpjūvės prie Didžiujų lapių, ir gal brangiai moku, o ir šiaip minėjo, kad nebeužsiims malkų prekyba. galvoju apie katilo keitimą į granulinį. gal kas galit ką pasakyt apie granulinius katilus: geresni blogesni granulių suvartojimas ir t.t. ?
Sveikas Borisai,
posėdžiai vyksta. prie seno pirmininko tai iš vis nebuvo skelbiamas nei vienas posedžio protokolas. tiesiog iki administratoriaus protokolai neatkeliave.
padiskutuokime, ką iždininkas dirba? 🙂
Stopkadras / Jonavoje prie konteinerių įrengtos slaptos kameros
Šiukšlintojus pavyko sutramdyti tik pasitelkus slaptas kameras http://www.GRYNAS.lt
2013 m. gruodžio 16 d. 22:39
GRYNAS.lt vykdo iniciatyvą „Nutverk šiukšlintoją“, kurios metu kviečia skaitytojus siųsti šiukšlynų ir užfiksuotų šiukšlintojų nuotraukas.
Tačiau Jonavos savivaldybė šiukšlinimo problemą išsprendė pati.
Vietose, kur aplink atliekų konteinerius susikaupia gerokai didesnis sąvartynas, buvo pastatytos slaptos filmavimo kameros.
Kadangi dauguma pažeidėjų stambiagabarites atliekas atveža automobiliu, buvo itin lengva identifikuoti atliekas išmetusį asmenį – jį išduodavo automobilio valstybinis numeris.
Jonavos savivaldybės atstovas Robertas Bardauskas teigia, jog pagal savivaldybės viešosios tvarkos taisykles, stambiagabarites atliekas ir padangas prie šių konteinerių atiduoti galima tik sekmadieniais.
Vaizdo įrašuose užfiksuoti asmenys šias atliekas išmetė nepaisydami šios taisyklės. Tačiau, pasak savivaldybės atstovo, nors jiems būtų galima skirti baudą nuo 10 iki 2000 litų, siekiant tik paauklėti, skirtos minimalios baudos.
Savivaldybės atstovo teigimu, nubaudus kelis asmenis, šiukšlių aplink konteinerius sumažėjo.
Siūlau atkreipti dėmesį, kad iždininkas labai suaktyvėja ir atseit dirba ( tai stogą valo, tai lempa keičia) savaitgaliais- kai daugiau sodininkų yra sode.O šiaip apie 9 val iždininkas jau laisvas ir keliauja į savo namelį.Atlyginimas 2000,- Lt per mėnesį.Kuo blogiau, negu Seime? Ir viskas iš mūsų pinigėlių…
žiūrėjau čia laidą “YRA KAIP YRA” ARAS išminuotojas pradirbęs 18 metų uždirba beveik 2000lt tai čia panašaus pavojingumo ir spec. pasiruošimo reikalaujantis darbas kaip ir Iždininko, tai manau viskas čia normaliai. 😀
Išminuotojas dirba su spec apranga ,dujokauke liemene apsauginiu skydu,vandens patranka…Mūsų gerbiamasis, konteinerį apdoroja plikomis rankomis niekas to nesupranta tik paspaudžia jam ranką už gerą darbą.Tik po to ar kiekvienas nusiplauna rankas.
bet ar adekvati jo alga? Kiek valandų per dieną jis dirba? Jeigu Gerb. Iždininkas dirbtų pilną etatą t.y. dirbtų 8 val. per dieną, 40 val. per savaitę, tai turbūt susidarytų seimo nario alga 😀
Gerbiamoji motina, skaityciau jus didvyre jei jums vyras kapstydamas konteineri uz minimuma ir grizes namo dar nesiploves ranku imtu glamoneti….OOO fain
nežinau čia daug ar mažai ir ar kas nors sutiktų tokį darbą dirbti, bet:
1. UAB “Kauno švara” yra buitinių šiušklių rūšiavimo linija, prie buitinių šiukšlių konteinerio dirba 6 žmonės visą pamainą (8val ir kiek žinau pamainos yra 3, o tai reiškia, kad reikia dirti ir nakti) ir gauna 1800 ant popieriaus, bet turi specialias priemones, yra darbos vietos rizikos vertinimas ir tam skiriamas dėmesys ir lėšos.
2. Iždininko alga per mėnesi mums visiems kainuoja 2623.60Lt per metus 31483,20Lt. Zuokas mėgsta skaičiuoti vaikų darželiais, aš paskaičiuosiu laistymo vandentiekio metrais. 50000Lt=800m 62.50Lt=1m už 31483,20 galėtume kas met nutiesti 503m naujo laistymo sistemos vamzdžio, bet o kas dirbs “bomžu” (neįsižeisk Kęstuti). pridėje dar tiek pat kasmet (kas yra realu) ir panaudojant sukauptas lėšas VISĄ vandentiekio sistemą pakeistume per 2-3 metus. ir nereiktų jos taisynėti, kas kart. aš manau, kad reikia peržiūrėti Kęstučio atliekamus darbus ir juos minimalizuoti, nes žmogus jau visą save atidavė sodams ir reikia leist jam pailsėt. sumokėt rimtą išeitinę už visą tą varga ir leist jam oriai gyvent, o ne dirbti “bomžu”, avarine tarnyba. nebesityčiokim iš žmogaus. ateityje net pasiūlyčiau kokia Agrastų gatvę pavadinti K. Mačiulaičio vardu.
Už tuos pinigus ne tik vandentiekį sutaisytų, bet ir pliažą sutvarkytų, galbūt ir žaidimų aikštelę kokią būtų galima įrengti, gi ten buvus jei neklystu, krepšinio aikštelė. Žinoma reikia iniciatyvių žmonių,kurių šioj bendrijoj trūksta. Pirmininkas iniciatyvumu netrykšta, bent jau nepasimatė jokių naujovių per jo pirmininkavimo metus. O ir šeip susimasčiau.. Ką jis naudingo bendrijoj padarė? nes ką žadėjo, ką šnekėjo, tai dar nei vienas darbas nepadarytas?!
Sveiki,
kiek mes galim tyčiotis iš Kęstučio. dabar gaunasi, kad turim vos ne (neįsižeisk Kęstuti) “bomžo” etatą. nenusipelnė Kęstutis tokio etato. aš manau, kad visiems patogu, pigu. veži šiukšles nerūšiuotas, veži pačias įvairiausias šiukšles (ne tik buitines) nes žinai yra Kęstutis – jis gi viska sutvarkys. jis ten “dirba”, nors oficialiai jis yra iždininkas. reikia naikinti tuos konteinerius įsivesti nuosavų konteinerių sistemą ir baigti tyčiotis iš išsilavinusio nuoširdaus žmogaus. bukim vieni kitiems sažiningai nuoširdus ir supratingi. su artėjančiom šventėm visus.
Jei galvojate, kad 2000 lt uz toki darba labai dideli pinigai tai pasisiulykite bendrijai pats padaryti siuos darbus uz 1000 lt. Nereikes tada loti and kitu, o bendrija sutaupys 1000 lt per menesi. Deja daugua cia tik moka liezuviu malti…
Tautvydai, šią rubriką reikia skaidyti į atskiras temas. Vienas žmogus užveda temą ir ta tema diskutuojama. O dabar gaunasi jovalas – pradedama apie kūrenimo niuansus, o baigiama velnias žino kuo 🙂
Kiek žinau konteinerių kapstymas į ižininko pareigas neįeina. Kaip pats ponas Ižininkas sako, iš konteinerio užirba antrą algą.
Ir nelabai supratau koėl žmona su juo negyvena? Ar ka užirba ne minimumą (o visus u minimumus) ar, ka savo noru kapstosi konteineryje?
Sodo iždininkas K Mačiulaitis atlieka sekančius papildomus darbus. 1.Prižiūri ir remontuoja vandentiekį. 2. Remontuoja kelius ir kelkraščius,šienauja pakeles. 3. Žiemą smelio-druskos mišiniu (pačio paruoštu) barsto įkalnes ir pagrindinį įvažiavimą. 3.Kiekvieną dieną sutvarko šiukšlių konteinerį, rušiuoja šiukšles,sutankina,išveža žalias atliekas”kompostuoja” .Išveža statybines medžiagas, padangas,dažus,metalą,stiklą. Nuo 2012m. 10 men.iždininkas K. Mačiulaitis atostogauja po 14 kalendorinių dienų kas mėnesį. Atostogų metu niekas nepavaduoja,sodo priežiūros darbai nenukentėjo. GAL YRA PAGEIDAUJANČIŲ ATLIKTI ŠIUOS DARBUS?
1. Mitas. du kart per metus atsuka užsuka. remonto pastaruoju metu negirdėjau.
2. Kelių remontas silikatinių plytų pagrindu yra tas pats kas vietoje helio plombos dantims įdėti plastelino. Kelkraščių yra pakapstyta koks net gi 1 – 2 metrai. Pakelių nešienauja.
3. Praeitais metais smėlį pavogė. 🙁 . šiais metais kai kur žibutės žydi.
KONTEINERĮ TVARKO, IR NIEKAS ČIA NESIGINČYJA. tačiau į jo pareigas tai neįeina. noriu darau, noriu nedarau. iš 2011-05-05 valdybos protokolo: “Dėl darbininko samdymo aplinkos tvarkymui” nutarta: darbininko nesamdyti. K. Mačiulaitis sutinka tvarkyti aplinką prie konteinerių.”
atostogos yra sukauptos dėl ankstesnio nekokybiško valdymo. niekas oficialiai nėra suforminęs atostogų. jos yra sukauptos uždirbant 400-800lt/mėn. o dabar mes mokam po 2000lt už šias atostogas. o kad atostogauja 14 dienų per mėnesį tai: pilna darbo diena yra 168valandų per mėnesį vidutiniškai, o dabar dirbama 63valandos per mėnesį tai gaunasi, kad turėtų atostogauti 18-19 dienų ir net ne atostogauti, o dirbti 1/3 etato.
bet čia ne esmė. esmė, kad iždininkas neprivalo daryti šių darbų, jis yra priverstas situacijos ir šią susidariusią situaciją reikia keisti. kodėl išsilavinęs žmogus yra priverstas lipti į konteinerį. tegul tvarko finansus tą ką jis geriausiai išmano, na jei reikia pasitobulina ir atlieka visą buhalteriją kompiuterizuotai. mes visi sudarom tokias sąlygas ir atimam iš žmogaus orų gyvenimą.
Žinantis žino ne viską.
Sužinokime daugiau:
1.Ką norima pasakyti, sakant “papildomus” darbus? Ar tai, kad apskaita sodų bendrijoje turi kainuoti 2600 Lt per mėnesį? Tokios apskaitos kaina yra ne daugiau, negu 330-400 Lt per mėnesį su visais mokesčiais.Vadinasi, iždininkas vis tik dirba ne papildomus darbus, o daro tai, kas jam yra pavesta dar nuo jį priėmusio į darbą P.Songailos laikų, t.y. nuo 2000 metų:toks buvo susitarimas. Kad jis nesutinka oficialiai prisiimti tokių funkcijų, tai yra Kęstučio gudravimai, leidžiantys jam kvailinti žmones, sakant, kad jis daro papildomus darbus.
2.Kokį vandentiekį prižiūri ir kokias pakeles šienauja Kęstutis kiekvienais metais nuo spalio 1 d iki kovo 31 d.? Negana to, šįmet iš viso buvo sunku prisiprašyti , kad Kęstutis ką nors esminiai nušienautų- net prie posėdžių salės.
Pabarsto įkalnes-taip, bet tik žiemos metu ir tai ne kasdien.
3.Tvarko konteinerį? Taip. Bet bendras darbo laiko yra , kaip sakoma, “iš jėgos” 2-3, gal retais atvejais 4 val per dieną vasarą, o žiemą- gal 2 val?
4. Dėl atostogų- kodėl Kęstutis neatostogavo nuo 2001 metų nė karto? Žiemą juk jis yra beveik neužimtas. Todėl formaliai turėjo sukaupęs atostogų už 13 metų. Ar dar kur yra tokia nesąmonė? Ankstesnė valdyba maždaug nuo 2010 m.vertė jį atostogauti žiemos periodais, bet jis sąmoningai nėjo atostogų ir dabar laiko sodininkų bendriją už “gerklės”, kad jei išeis iš darbo, bendrija gaus jam sumokėti dešimtis tūkstančių litų atostogų kompensaciją už nepasinaudotas atostogas.Atostogauti jis turėjo tada, kai jo atlyginimas buvo 860 Lt, tuomet ir atostoginius būtų gavęs 860 Lt per m4nesį.Dabar gi, atostoginių jis gauna 1000 Lt per 2 savaites + 1000 Lt per kitas dvi to mėnesio savaites. Jei valdyba nebūtų nieko dariusi, tai tikėtina, kad 2014 m., kai jam ateis laikas išeiti į pensiją, jam tektų sumokėti 2-jų mėnsių išeitinę kompensaciją plius atostoginius už 14 metų.Skaičiuojant, tai galėjo būti 16×2000=32000,-Lt plius Sodros mokesčiai ir tai galėjo bendrijai kainuoti maždaug 42 000,-Lt. Ar reikėjo nieko nedaryti ir įstumti bendriją į tokią padėtį?
Be to, nepamirškime, kad prieš kelis metus labai sumažėjo iždininko darbo krūvis, kai elektros ūkį perėmė LESTO.
Ne viskas yra taip, kap Kęstutis pasakoja neinformuotiems sodininkams.
Gerb.TAUTVYDAI
Norėčiau paklausti valdybos nario p.Tautvydo Pasvensko: ar sprendimas Forumo pakeitimui į Mišrainę buvo priimtas valdybos posėdyje,ar tai Jūsų savivalė? Pačiu pirmu dikusijos objektu buvo pasirinktas SB Įždininkas K.Mačiulaitis ,kurio pristatinėti SB nariams nėra būtinybės.T.Pasvensko įni-ciuota diskusija peržengė visas etikos ir bendravimo internetinėje erdvėje normas: K.Mačiulaitis už darbą atliekant konteinerio aikštelės tvarkymą-prilyginamas ,,Bomžui”, siūloma gatvę pavadinti Mačiulaičio vardu, kišamasi į K.Mačiulaičio asmeninį gyvenimą.Man žinoma,kad .Mačiulaičio žmona niekur nepabėgo,kaip teigia savo komentare Sodininkas A, jis turbūt nežino,kad K.Mačiulaičio žmona buvo sunkiai sužalota pėščiujų perėjoje ir nereikėtų komentuoti,nieko nežinant apie jų šeimą ištikusią nelaimę.
Sodo Įždininkas dabartiniu metu atlieka sekančius darbus:
-tvarko SB buchalteriją,įteikia SB nariams mokestinius pavedimus ,renka mokęsčius (didesnė dalis SB narių mokęsčius moka Įždininkui),darbas su nario mokesčio nemokančiais bendrijos nariais.Valdybos narys K.Čeponio siūlymu visuotiniame susirinkime nustatytas buchalterio atlyginimas 250 Lt.per mėnesį už mokesčių rinkimą ir buchalterijos tvarkymą.Už tokį atlyginimą buchalterio nerasite. Respublikoje vidutinis mėnesinis buchalterio atlyginimas Sodų bendrijose 1 Lt.vienam sklypui,mūsų SB Buchalterio atlyginimas būtų apie 780 Lt.mėnesiui.
-prižiūri ir remontuoja laistymo sistemą.Diskusijoje T.Pasvenskas teigia,kad K.Mačiulaitis prie laistymo sistemos prieina du kartus per metus:pavasarį paleidžia,rudenį išjungia laistymo sistemą,tai visiškai neatitinka tikrovės: mūsų laistymo sistemai virš 30 metų,gedimų sezono metu būna labai daug,Mačiulaitis juos šalina operatyviai,pagal iš SB narių gautą informaciją.
-kiekvieną dieną tvarkomas buitinių atliekų konteineris. Jeigu būtų netvarkoma konteinerio aikštelė, SB susilauktų baudų iš Gamtos apsaugos tarnybos ir reikėtų ženkliai sutankinti atliekų išvežimą.
-žiemos metu smėlio-druskos mišiniu barsto įkalnes ir pagrindinį įvažiavimą.
-atlieka kelio duobių ,kelkraščių remonto darbus,šienauja pakeles.
-K.Mačiulaitis atostogauja po dvi savaites (14 kalendorinių dienų)per mėnesį kas mėnesį nuo 2012-11-01d.,atostogų metu Mčiulaičio niekas nepavaduoja,dėl to SB priežiūros darbai nenukenčia.
Ir pabaigai klausimas SB Valdybos nariui Gerb.Tautvydui Pasvenskui : Jūs prie tvenkinio savavališkai užgrobėt 4(keturis)arus bendro naudojimo žemės,užtverdamas priėjimą sodininkams prie vandens telkinio.Sodininkai nuolankiai prašo pašalinti užtvaras trukdančias patekti prie tvenkinio,gatvės pavadinti Jūsų vardu neprižadame.
gerb buves valdiboje atsakau. 🙂
be valdibos leidymo aš net kompiuterio įsijungti negalių.
pačiū pirmū diskusyjos klausymas buvo apie šildymo kurą.
diskusyja nebuvo mano inycyjota.
“etatas” K. Mačiulaitis nelyginamas su bomžu. Vaizdžiai pavadinamas žmogaus dirbančio konteineryje etatas. tikslas yra ne įžeisti Kęstutį, o atvirkščiai atverti akis iki ko nusiridenom išnaudodami vieną žmogų.
buhalterija. jau yra keletas kandidatūrų dirbti buChalterio darbą už 250Lt. kad nerasim tokio žmogaus nepasvertas jokiais argumentais ir realia darbo rinka.
laistymas. laistymo sistemai 30 metų, ji gal ir genda, bet jūs man parodykite kokius nors įrodymus. defektinį aktą, atliktų darbų aktą, ar dar ką nors. vienas pasakys genda pastoviai, kitas pasakys negenda ir tokie teiginiai be argumentu yra tiesiog pasvaičiojimas.
konteineris. 🙂 aplinkos apsauga gali ir net gi turėtų bausti ir dabar, nes konteinerių aikštelė teršia gamtą, gruntinius vandenys.
apie smėlį jau esu kalbėjęs tai nesikartosiu.
atostogos. taigi va atostogaujant 14 dienų per mėnesį visi darbai padaryti ir dar laisvo laiko yra – tai tik parodo realų darbo krūvį.
aš asmeniškai nei vienos užtvaros nepadariau. o kaip suprantu jūs pas mane kieme su rulete buvote… o jei realiai tai jei ne aplinkiniai sodininkai tai tas tvenkinukas jau būtų pelkė.
ir pabaigai. kažkam labai naudinga esama situacija. gyvenu sode 7-8 mėnesius, bet moku mokesčius kaip paprastas sodietis. vasaros sezonui persikeldamas į sodus informuoju atliekų tvarkytojus, kad šiukšles aš metų sode, taip susimažinu savo išlaidas, o čia sode už nuolatinį gyvenimą papildomai nemoku. ir kas gi atsitiktų jei įsivestume asmeninių konteinerių sistemą? kažkam labai naudinga sugriuvusi rekreacinė zona ir kai pasiūlai ją remontuoti aktyviai priešinasi. … kam kažką keisti esamoje sistemoje, geriau tyliai kamputyje algelę gauti. kuo mažiau darai (A. Butkevičiaus pvz) tuo reitingai aukštesni.
Neplakit visko į krūvą ir neieškokit kaltų, kur jų nėra.
Ne Tautvydas pradėjo diskusiją apie K.Mačiulaitį ir netiesa, kad buhalteris gauna po 1 Lt už sklypą.
Kaip aš suprantu, “mišrainė”, kuria Tautvydas, tvarkantis svetainę, ir pats nėra patenkintas , atsirado, nes sodininkai netvarkingai bet ką bet kur rašinėja.
Tas grynųjų rinkimas tokiais kiekiais , kiek renka iždininkas, mano nuomone, yra bloga praktika:vienas dalykas, sunkina apskaitą, be to,nėra tinkamų sąlygų piniūgų laikymui, be to, tai daug darbo laiko sąnaudų reikalaujantis darbas ir todėl yra brangus. Todėl valdyba siekia dabar ir to siekė ankstesnė valdyba, kad būtų renkama kuo mažiau grynųjų per kasą ( ką daro iždininkas ), o sodininkai būtų kuo labiau skatinami mokėti pavedimais į bendrijos sąskaitą per banką. Suprantu, kad yra senyvo amžiaus žmonių, kuriems patogu mokėti per iždininką- tegu jie tai ir daro, bet kiti sodininkai turėtų mokėti pavedimais. Taip sutaupytume iždininko darbo laiko ir sodininkų pinigų iždininko darbui apmokėti, aiškesnę padarytume apskaitą.Ir vėl tenka pasikartoti- bendrija neturi sąlygų rinkti ir saugoti pinigų tokiais kiekiais. Kaip sakoma, gerai, kol gerai, bet kai kas nors nutiks, kas bus kaltas? Todėl valdyba yra apribojusi grynų pinigų rinkimą, tiksliau, jų laikymą.Kaip aš suprantu, valdyba siekia, kad grynųjų pinigų rinkimas būtų sumažintas iki kokių 35000 Lt per metus, o vėliau dar iki kokių 20 000 Lt per metus.
Etatų pertvarka, kiek man žinoma galėtų leisti sutaupyti per metus apie 15-20 tūkst. litų, o per valdybos kadenciją- 45-60 tūkst litų. Patikėkite, tokie yra skaičiai. Ir kai juos be reikalo išleidžiame kas mėnesį, atrodo nedaug, o per metus ar tris, gauname įspūdingus skaičius. Kiek suprantu, tai pertvarkai dabar labiausiai priešinasi iždininkas, nes tai liečia jį asmeniškai.
Piktam ir kitiems sodininkams.
Mūsų bendrija yra didelė-viena didžiausių Kauno apskrityje.Bet Lietuvoje yra ir kelis kartus (!) didesnių.Tai, kad esame didesni, yra mūsų trūkumas -sunkiau tvarkytis-, bet tuo pačiu gali būti ir privalumas-galime surinkti didesnes pinigų sumas. Šiuo metu vien iš sodininkų mokesčių turime surinkti virš 105 000 Lt. per metus. Kai kalbame apie sutaupomus pinigus, kalbame apie tai, kad mūsų surinkti pinigai gali būti leidžiami racionaliau: jei žiemos metu nėra darbo krūvio, mokėkime už darbą tiek, kiek reikia mokėti už tokį darbo krūvį, bet ne 2000 Lt plius sodra, t.y. išleidžiame virš 2600 Lt per mėnesį.Tai labai perdaug.
Mes kalbame apie kiekvieno iš mūsų pinigus.
2012 11 06 įstatymu Nr. XI-2358 (Žin., 2012, Nr. 135-6859) nustatyta, kad darbuotojai, iki 2012 m. gruodžio 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus darbo metus, turi teisę jas išnaudoti iki 2015 m. gruodžio 1 d. Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. gruodžio 1 d., piniginė kompensacija išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas. Kodėl K.Maciulaitis žiemos metu negali atostogauti 3 savaites? Darbo žiemą tai nėra nei vandentiekį tvarkyti,nei šienauti o smėlio kaip ir praėjusią žiemą nereikia barstyti.
o kaip aš laukiu kada minimali alga bus 1509lt, tada turėdami du etatus po du minimumus per metus algom išleisim 95016,48lt liks dar apie 10000lt telefonų pokalbiams, kurui, ir džiaugsimės kad konteineriai sutvarkyti tik reiks efektyviau presuot, kad visai išvežt nereiktų. šalikelės bus nušienautos, vandentiekis bus suremontuotas, bet išjungtas, buhalterija bus paprastesnė iš dviejų eilučių. ech ir kaip ta darbo partija apie viską pagalvoja.
Gerbiamasis jūs jau valdžioje būvote kai minimali alga būvo 850 lt.kodėl tada nemastėte kiek reikės išmokėti M. Kęstčiui? Kuo toliau į mišką tuo daugiau malkų.
Gerbiamoji ” SB ŠATIJAI” valdyba kiek suprantu jums vadovauja samdomas bendrijos darbuotojas.Pagal viską jis reketuoja sodininkus .Tam reikalui reikėtu pasamdyti rimtus teisininkus.Kodėl vandens sisternos vagystė nutylima? Kodėl gauti pinigai nebūvo įnešti į kasą?
mastėm. tiksliai nežinau bet radom 12-15 metų nepanaudotų atostogų ir išeitinė 6 mėn (jei sugalvotume tiesiog atleist). 18*2600=46800lt 🙂 abipusiu sutarimu iždininkas eina atostogų 14 dienų per mėnesį. bandėm tartis, kad atlyginimas neatspindi darbo krūvio ir turėtų būti mažesnis, su tuo iždininkas kategoriškai nesutiko, kitaip nei pirmininkas. yra visuotinis sprendimas dėl reorganizacijos, bet čia vėl, visokios išeitinės, gaunasi apie 30000lt. tačiau didžioji dalis narių mano kitaip. kitiems atrodo, kad tai yra normalu. normalus atlyginimas viskas čia gerai. svarbiausia, kad pakelės nušienautos. taigi realiai visi esam spąstuose, nes toks yra palikimas, tokia yra darbo teisė, o dar ta konteinerio aikštelė ir mes čia vaidinam demokratija.
O už vagystę negalima atleisti iš darbo? Bačkos pardavimo neiteisino.Kur užpajamuotos gautos lėšos,kam jos buvo investuotos? Ir vėl valdyba apie tai nieko nežino.
Valdyboje buvo šis klausimas svarstomas.Gal būt, bus imtasi priemonių, jei nepavyks išspręsti paprasčiau. Būtent ši valdyba ir iškėlė bačkos klausimą, o ankstesnis pirmininkas su iždininku ir padarė taip vadinamus “bačkos veiksmus”. Negalėjo to padaryti tik iždininkas, be ankstesnio pirmininko žinojimo ar dalyvavimo. Ir ne tik bačkos-yra ir daugiau klausimų, kurie panašūs į nusikalstamus veiksmus. Tačiau visuomet geriausia siekti išspręsti problemas savo kieme patiems. Jei nepavyks, tuomet , gal būt, teks kreiptis į teisėsaugą.
2012-09-23 m. buvo buvo išrinkta atsinaujinusi valdyba (iš senos valdybos buvo perrinktas tik K.Čeponis).Nuoširdžiai linkėjau ir laukiau naujai išrinktos valdybos ir pirmininko konstruktyvaus darbo,bet supratau klydęs, perskaitęs p.Tautvydo pradėtą diskusiją liečiančią Įždininko Kęstučio asmenybę ,jo atliekamą darbą sodų bendrijoje,bei asmeninį gyvenimą.2011-2012 m.buvo kovojama su tuometiniu pirmininku Česlovu Pijoraičiu ,tartum jis būtų buvęs visų negerovių kaltininkas ,dabar pasirodo,kad ir Kęstas,, niekadėjas”. Išrinkta nauja valdyba irpirmininkas,nejaugi SB vėl prasidėjo vidinės intrigos ,kada puolamas Įždininkas Kęstutis, asmenybę įžeidžiančiais išsireiškimais (tapatinamas su ,, bomžais”, įronizuojant,už sąžiningai atliekamą darbą siūloma jo vardu pavadinti SB gatvę, diskutuojama apie asmeninį gyvenimą.Kiekvieno mūsų asmeninis gyvenimas yra tabu,niekam nevalia į jį kištis.Informacija diskusijoje pateikiama tendencingai,akivaizdžiai matosi,kad diskusijoje dalyvauja ne sodo bendrijos nariai ,o keturi ar penki dabartinės valdybos nariai.Pageidaučiau,kad jie turėtų drąsos ir prisistatytų savo tikrais vardais. Iškilusios problemas pirmiausiai spręskite valdyboje,o su priimtais nutarimais supažindinkite sodiečius arba pateikite Visuotiniam bendrijos narių susirinkimui, galutinio sprendmo priėmimui.
Kas liečia Kęstučio atliekamą darbą,manau ,kad didžioji dauguma sodo bendrijos narių jam pretenzijų neturi.
Keista,kodėl Pirmininkas iki šiol šiuo klausimu neišsakė savo pozicijos?
Ateityje siūlau internetinėje svetainėje bendrauti korektiškai,neužgauliojant vienas kito,išsakyti savo nuomonę motyvuotai ir ateityje vengti tokio pobūdžio diskusijų.Valdybos posėdyje nutarkite: ar p.Tautvydui užtenka kompetencijos tvarkyti SB Internetinę svetainę,paskirkite atsakingą už svetainės tvarkymą,kokią informacijąir kokiu būdu pateiksite sodiečiams.Užbaigdamas noriu pridurti,kad neblogai buvo tvarkomas K.Čeponio internetinis puslapis; http://www.satijai.lt.
Ir dar vienas momentas: labai lengva iš šalies daryti pastebėjimus, bet mes nė vienas negyvenome to, kurį kritikuojame, kailyje. Ir jeigu jo vietoje atsidurtume, vargu ar padarytume ką nors geriau.
Bažnyčios tėvų ir krikščioniškų dvasinių mokyklų išmintis sako, kad šitoje vietoje turėtume turėti pakantumo, į įvairias situacijas žiūrėti per išminties ir gailestingumo prizmę, pirmiausia sau užduodami klausimą, ką patys atlikome arba ko nepadarėme.
– Kartais atrodo, kad Bažnyčia jau tokia gailestinga, kad beveik viskas pateisinama ir atleidžiama.
– Bažnyčia turi savo principus. Tačiau pridurčiau, kad šiais laikais žmonės tapo tiek sužeisti, tiek savyje besidraskantys, besiblaškantys ir nerandantys vietos, kad Bažnyčia turėtų būti dar dvigubai gailestingesnė ir malonesnė tiems žmonėms, atspindėdama Dievo gailestingumą.
Čia vėl reikėtų pakartoti mintį, kad Dievas žmogų myli tokį, koks jis yra. Nepaisant nuodėmių, nežinojimo, netobulumo, ribotumo, net ir netikėjimo, nuodėmės.
Nepaisydamas nieko Jis visus vienodai myli, nori jų širdyse apsigyventi ir tikrai tose širdyse gyvena.
– Tuo tarpu mes ne tik patys sau didelius uždavinius keliame, bet ir iš išorės patiriame stiprų spaudimą būti tobuli. Visur mūsų reikia tik tobulų. Ką apie tai pasakytumėte?
-Pasak Biblijos, tobulumui nėra ribų. Tačiau, vadovaujantis šventųjų tėvų mintimi, tikrai neverta vienas kitam labai aukštas karteles kiloti.
Be abejo, turime padėti vienas kitam tobulėt. Tačiau, jeigu žmogus savo gyvenime įgyja ar išugdo nors vieną dorybę ir atsisako vienos ydos – jis ne tik tobulas. Jis tampa šventuoju.
Kiekvienas žino, kaip sudėtinga ko nors atsisakyti. Tačiau žengdamas po mažą žingsnelį, žmogus sparčiai eina tobulumo keliu. Ir šitoje vietoje, vesdami kitus į tobulumą, mes turime būti išmintingi, nes, kaip sakoma, aplink vieną šventąjį – dešimt kankinių.
Žmogus kažką sužino, savo akyse tarsi pašventėja, o kitiems aplinkui pasidaro liūdna. Taigi ėjimas į tobulumą pirmiausia yra pakantumas, pagarba kito gyvenimui, kito mąstymui, ir nebūtinai jis turi būti toks, kaip mums atrodo. Čia ir yra tobulumo siekimas.
– Viena vertus, vengiame kančios, kita vertus, vis daugiau žmonių pripažįsta, kad taip atriboja save nuo tikro gyvenimo.
– Taip, tai neišvengiama. Krikščionys apskritai kančioje mato didžiulę prasmę, nes ji žmogų pašventina. Galime ją neigti, galime ignoruoti, tačiau tik kančioje subręsta asmenybė, subręsta šventumas. Galų gale, nuo tos kančios nė vienas nėra išlaisvintas.
Kristaus žodžiai sekėjams labai paprasti: „Imkite kryžių ir sekite manimi“. O tas kryžius ir yra gyvenimo sunkumai realybėje, kurioje esame.
Naujojo Testamento mintis – kad žmogus nuo kentėjimo niekada nebus išlaisvintas, iki pasaulio perkeitimo. Tai natūralu.
Ir jei mes esame tikintys, kančia ne sužlugdo, o pakylėja, daugeliui suteikia sparnus, pagimdo šventuosius. Tačiau jeigu tikėjimo neturime, tie dalykai mus labai labai pribloškia ir ne visi susitvarko. kokios-ydos-pakanka-atsisakyti-kad-taptum-sventuoju.
Dar sovietmečiu mūsų “šlovingoji” partija ir vyriausybė, matydamos miestiečių gyvenimo monotoniją, nutarė tą jų gyvenimą šiek tiek paįvairinti. Tuo tikslu buvo nuspręsta steigti sodų bendrijas, skiriant joms apleistus, nedirbamus, kartais net užpelkėjusius žemės plotus.
Žmogus, norėdamas, kad jam būtų skirti šeši arai tos apleistos žemės, privalėjo tapti sodų bendrijos nariu, neatlygintinai dirbti nustatytą valandų skaičių, atliekant paruošiamuosius darbus – dažniausiai iškirsti ir sudeginti tuose plotuose augusius krūmokšnius, sumokėti įmokas keliams, elektros tinklams įrengti bei mokėti kasmetį sodo bendrijos nario mokestį. Dalį lėšų, reikalingų kelmams išrauti, nusausinimo kanalams iškasti, keliams bei elektros tinklams įrengti, skirdavo tos įmonės, kurių darbuotojams buvo skiriami žemės sklypeliai.
Taip nenaudota valstybinė žemė buvo paskiriama sodų bendrijai, o jos nariai tapdavo jiems skirtų sklypelių nuomininkais. Taip, čia tekėjo normalus sodininkų naujakurių gyvenimas su savais įkurtuvių rūpesčiais, su savomis problemomis, su savo džiaugsmais ir nesėkmėmis tol, kol “amžiams sutelkta laisvųjų respublikų sąjunga” nusirito iki pat bankroto ir pribrendo būtinybė atverti mūsų geležinės sienos – visuotinio mūsų kalėjimo – vartus pasauliui.
Tada M.Gorbačiovo mąstytojai surežisavo spektaklį, leidžiantį šiek tiek atsiverti pasauliui, valstybės valdymą išsaugant tos pačios sovietinės nomenklatūros rankose. Tai buvo pavadinta “perestroika” (persitvarkymas).
Per šalį praūžus persitvarkymo bangai, nusiplanavusią planinę ekonomiką perkėlus ant rinkos ekonomikos bėgių, sodų nuomininkams buvo leista sklypelius išsipirkti. Tai iš pagrindų pakeitė buvusių nuomininkų statusą. Jie tapo savininkais, o bendrijų vadovybė, pardavusi sklypelius buvusiems jų nuomininkams, prarado teisę disponuoti ta žeme bei kištis į tų sklypelių savininkų reikalus. Bendrijų vadovybės žinioje liko už buvusių nuomininkų įnašus bei įmonių finansinę paramą nutiesti keliai, iškasti grioviai ar kanalai, įrengti elektros tinklai. Atrodytų, tuo ir turėjo baigtis ši sodų bendrijų epopėja.
O iš tiesų kaip tik čia ir prasidėjo tų bendrijų paradoksai. Iš pirmo žvilgsnio bendrijos, pardavusios pagrindinį savo turtą – žemę, lyg ir baigė savo egzistenciją. Buvo net prabilta apie jų žinioje likusių kelių bei kanalų perdavimą rajonų savivaldybėms, seniūnijoms, o elektros tinklų perdavimą elektros tiekėjams. Tačiau tai tuo pat metu būtų buvusi ir nerūpestingo gyvenimo pabaiga sodų bendrijų bei sodininkų draugijų ir asociacijų vadovybei.
Todėl net iki pat šių dienų jiems taip gaila palikti šiltas vietas prie bebaigiančių subyrėti sodų bendrijų valdžios lovio. Tad ši bendrijų užbaigimo epopėja tebesitęsia iki pat šiol.
Ar iš tiesų tos bendrijos taip jau nesugriaunamai reikalingos sodo sklypelių savininkams? Tikrai nesu bendrijų priešininkas ten, kur jos naudingos visiems bendrijų nariams. Pabrėžiu – naudingos visiems bendrijos nariams, bet ne sėdintiems prie lovio. Kol kas žaidimas vyksta tik į vienus vartus: sodo sklypelių savininkai nesupranta, kodėl iki pat šiol renkamas kažkoks “nario” mokestis, nors jų statusas ganėtinai seniai jau yra pasikeitęs. Jie yra įsigytų sklypelių savininkai, bet nebe nuomininkai. Patys sau šeimininkai. Iki pat šiol reikalaujama šienauti ir prižiūrėti kanalų šlaitus, atlikti kai kuriuos kitus darbus už savo sklypo ribų, o sklypelių savininkai iš bendrijos negauna jokios naudos, jokio atlygio ar paramos. Viso labo, ką bendrija padaro, – už atliktus darbus priskaičiuoja tuščius “darbadienius”, kurie, mano supratimu, turėjo išdardėti kartu su sovietiniais tankais.
Juk šiandien mes gyvename rinkos ekonomikos sąlygomis, o bendrijos iš sklypelių savininkų surenka nemažus pinigus. Dituvos soduose, kuriuose yra per 6 tūkst. sodo sklypelių (taip buvo teigiama steigiant juos), ta suma turi būti apie pusę milijono litų. Net daugiametė liaudies išmintis sako, kad ir “arklys arklio be atlygio nekaso”. Pakelės grioviams šienauti bendrija galėtų samdyti techniką iš kelių priežiūros tarnybų. Stambesnės bendrijos galėtų net turėti nuosavos technikos. Bendrija galėtų įsigyti ir už simbolinį mokestį nuomoti sklypelių savininkams techniką sodo darbams.
Svarbu nustatyti ir vieno darbadienio darbų apimtį. Būtina nustatyti atlygį už darbadienį: pinigais, nemokamai išnuomojant sodo techniką nuosavam sklypeliui tvarkyti ar sumažinant vadinamojo nario mokesčio dydį.
Visa tai įmanoma ir būtina padaryti. Tada ir bendrija sklypelių savininkams nebus jos valdžios išlaikymo našta. Priešingu atveju ir sodų bendrijų, ir sodininkų draugijų bei asociacijų vadovybė, jeigu ji vienu ar kitu tikslu reikalinga, turėtų veikti visuomeniniais pagrindais. Tiksliau – už tuos pačius tuščius darbadienius.
Nesuprantama ir turgaus invazija į Dituvos sodų teritoriją. Neaišku, kokiais pagrindais “Tilžės turgaus” darbuotojai taip aktyviai griebėsi darbo, kad siekiant prekiautojus iš žalio ploto pervaryti į naujai įrengtą, asfalto atliekomis padengtą vietą, buvo pasitelkta net policija, televizija bei Mokesčių inspekcijos tarnyba.
Laimė, žaliojo ploto savininkai sugebėjo palyginti operatyviai sutvarkyti visus reikalautus formalumus, ir “Tilžės turgaus” šeimininkų apetitas “Dituvos turgui” atvėso. Liko tik merdintis, išdarkytas nemažas žemės plotas. O Dituvos turgelis gyvuoja ir žaliuoja, kaip ir anksčiau. Gaila, kad sodų bendrijų finansinių klausimų neaudituoja valstybinės audito tarnybos.
Šiandien bendrijos valdžia savo egzistencijos būtinybę grindžia kelių bei elektros tinklų priežiūros darbais. Realiai, vos užsiminus apie elektros tinklų perdavimą tiesiogiai elektros tiekėjams, buvo prabilta, kad bendrijos elektros tinklai jau pasenę ir tiekėjas reikalauja juos atnaujinti. Suprask: vėl reikalingi pinigai. Kad to išvengtume, yra paprastas ir nieko nekainuojantis būdas: tuos tinklus, kuriais šiandien elektra teka į sklypelių savininkų namus, paprasčiausiai padovanoti elektros tiekėjui.
Tiekėjas, gavęs tokią dovaną, tikrai jos niekur neišsiveš. Sodų elektros tinklai ir toliau bus naudojami pagal savo paskirtį, o sklypelių savininkai tiesiogiai taps elektros skirstomųjų tinklų abonentais. Nebereikės išlaikyti bent jau bendrijos energetiko.
Neteko girdėti apie kokias nors problemas dėl sodų teritorijoje esančių kelių perdavimo savivaldybėms ar seniūnijoms. Paprasčiausias būdas – tiesiog norminiais teisės aktais nustatytu terminu pranešti apie tai rajonų savivaldybėms, o vėliau nutraukti žemės, esančios po bendrijos keliais, grioviais ar kanalais, nuomos sutartį. Sodo sklypai jau senokai yra nebe bendrijos, o žmonių nuosavybė.
Paradoksų, suprantama, yra ir daugiau. Paradoksalu ir tai, kad bendrijos vadovybė, jos pirmininkas nežino teritorijų ribų ir bando kištis į sklypelių savininkų reikalus. O priminus jam, kad savininkui priklausanti teritorija yra privati, bando priekaištauti, kad savininkas naudojasi “bendrijos elektra”, nors bendrija yra tik tarpininkė, nes pati energijos negamina ir netiekia. Iš sklypelių savininkų vis dar renkami nario mokesčiai, kurie privalėtų būti naudojami visų bendrų įrenginių priežiūrai.
Mano supratimu, jau seniai pribrendo laikas šitiems paradoksams padaryti galą. Tada dingtų nesuprantamu pagrindu renkami nario mokesčiai. Sklypelių savininkams nebereikėtų išlaikyti vis dar už pagalbos šiaudo besigriebiančių, yrančių bendrijų vadovų.
Ar atsiras tarp valdžios vyrų tokių, kurie ryšis bent jau minėtiems paradoksams padaryti galą? Jei bus nuspręsta, kad bendrijos reikalingos, tai jų vadovybė turėtų tvarkytis visuomeniniais pagrindais.
Kaip veikia saugi kaimynystė? Kaip elgtis, dalyvaujant saugioje kaimynystėje?
Konkretus yra šio vakaro pavyzdys.
Buvo pastebėta, kad apie 21 val.į gatvelės pabaigą, į vieną iš namukų, kur niekas negyvena, atvažiavo trys lengvieji automobiliai. Pasiteiravus atvažiavusių vaikinų ir merginų , pas ką jie atvyko, jie paaiškino, į kokį namelį atvyko ir kad planuoja ten sutikti Naujuosius Metus.Taip pat paaiškino, kad tai daro su namelio šeimininkės žinia. Kadangi kaimynų telefonai yra žinomi ( kontaktų žinojimas yra būtina sąlyga saugios kaimynystės sėkmingam veikimui), teko gautą informaciją patikslinti , paskambinus pačiai šeimininkei. Ji patvirtino, kad svečiai atvykę su jos žinia.
Taip buvo šį kartą. Tačiau prieš porą metų vasaros laike, į to pačio namelio kiemą vėlų vakarą nusiteikę švęsti, vartojant alkoholinius gėrimus ,buvo atvykę ir visiškai svetimi žmonės, kuriuos teko mandagiai išprašyti.Tačiau nepatariu, tą rekomentuoja ir saugios kaimynystės taisyklės, patiems veltis į konfliktus ar diskusijas.
Situaciją reikia vertinti realiai ir atsargiai ir , gal būt, neverta eiti klausti tokių nematytų svečių, ką jie čia veikia, o tiesiog iš karto skambinti namelio savininkams.
Yra ir daugiau įvykių ir veiksmų, kurie nėra skelbiami ar kažkaip aprašomi.
Taigi, saugi kaimynystė yra ne tik budėjimas bendrijos teritorijoje. Budėjimas yra tik nedidelė ir ne pagrindinė saugios kaimynystės dalis. Žymiai svarbiau yra gyventojų, bendrijos narių neabejingumas tam, kas vyksta šalia, pas kaimyną, fiksavimas automobilių numerių, neaiškių svečių, kvietimas į pagalbą saugios kaimynystės grupės narių ar policijos.
Beje, jei kas pamena, vasaros metu po sodus važinėjo baltas autobusiukas, siūlydamasis supirkti metalo laužą. Iš įvykusio susitikimo su Kauno raj. policijos atstovais, gavome informaciją, kad autobusiuku važinėję asmenys sulaikyti dėl metalo vagysčių. Taigi, net ir tokių automobilių numerių fiksavimas yra prasmingas.
Kitais metais, tikiuosi, valdyba įrengs bent dvi aplinkos stebėjimo kameras ir tai taip pat padidins saugumą sodininkų bendrijoje.Bent jau saugios kaimynystės dalyviai sieks, kad stebėjimo kameros būtų įrengtos.
Linkiu bendrijos gyventojams aktyviau įsijungti į saugios kaimynystės veiklą, nes tai tikrai gali prisidėti prie mūsų ir mūsų artimųjų saugios kasdienybės.
Linkiu gerų, sėkmingų, laimingų ir saugių 2014 metų!
Sėkmės visiems!
Visuomeniniais pagrindais dirbančių seniūnaičių rinkimai neprilygsta savivaldos ar Seimo rinkimams, tačiau iki jų Kaune likus vos daugiau nei mėnesiui užvirė aistros. Šiuo metu numatyta seniūnaičių rinkimo tvarka tenkina ne visus. 2012-ųjų pradžioje vienuolikoje seniūnijų kauniečiai išrinko 60 seniūnaičių. Tuomet seniūnaičiai buvo renkami dvejiems metams, todėl Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu šįmet rinkimai bus skelbiami vasario 12 dieną. Seniūnaičiai nuo šiol kadenciją eis trejus metus. Ką rinksime sekančių 3 metų kandensijai? Gal vertėtu pagalvoti?…
keistos tos seniūnaičio paslaugos. nes atsakomybės jokios, na bet ir darbas visuomeniniais pagrindais. keista ir tai, kad rinksime seniūnaitį 3 metam, nors įstatime be išligų: 33 straipsnis.5. Seniūnaitis renkamas 2 metams. Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais. tai mano supratimu pradžioje reikia įstatymą pakeisti, bet čia detalės. iš vienos pusės tai atrodo kaip pusiau oficiali Lapių sen. taryba, bet tas pusiau viska ir apverčia. nes nėra nieko tokio, kad jų sprendimai būtų įgaliojantys. 35 straipsnis. Seniūnaičių sueiga. 2. Sueigoje seniūnaičiai aptaria ir priima sprendimus dėl seniūnijos veiklos programų, metinės seniūno veiklos ataskaitos įvertinimo ir svarsto kitus jiems svarbius klausimus. Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai. čia iš tiesų idomu kokia yra seniūno pozicija šiuo klausiu, kaip jis vertina seniūnaičių pagalbą, kiek įsiklauso į jų nuomonę prieš priemant sprendimus. nes mes čia galim tarp savų kaimynų rast puikių kandidatų toms pareigoms užimti, bet jei viskas be atsakomybės, be įpareigojimo ir rekomendacinio pobūdžio tai man čia panašiau į savivaldos žaidimą, gal politikos pradžiamokslį, bet ne daugiau.
Seniūnaičiai atstovauja gyventojus toje vietovėje, kur jie gyvena ( atsižvelgiant į deklaravusius gyvenamą vietą).Mūsų atveju, Šatijų kaimo gyventojus-tuos kurie gyvena Šatijų kaime ( ne tik sodininkų bendrijoje).Darbas- visuomeniniais pagrindais. Yra savivaldos įstatyme numatytos seniūnaičių pareigos ir funkcijos.
Noriu pasiteirauti kas turi nuvalyti, pabarstyti ikalnes suledejusias??? Vakar apie 11 val teko ivazineti i ta didyji kalna gatveje, kurioje stovi konteineriai. Na atleiskite…pabarstyta taip juokingai ir tai tik beveik pati kalno virsune. Noriu paklausti kodel yra normaliai nebarstomos pagrindines gatves? Apie Centrine isvis patyleti reikia. Net paeiti neimanoma, labai slydu. Juk mokami mokesciai, nesninga juk kasdien, tikrai imanoma ta padaryti.
Labai prasom normaliai pabarstyti pagrindines gatves, nes vakar jau teko sudauzyti automobili…
Sveiki. Pritariu nepasitenkinimą reiškiančiai gyventojai. Siandien ta pati katastofiška situacija, ledas!!! Ar negi nemokama iždininkui už paprasčiausią smelio/druskos pabarstymą pagrindinėse gatvėse? Mokesčiai renkami, o ant kelių katastrofa.!!!!
Vaikai eina, pagyvene zmones griuna, siaubas kazkoks, o izdininkas maciau siandien ramiai sau su maximos maisiukais nuo konteineriu centrine gatve ejo, buciau zinojusi, kad jis atsakingas, buciau paklaususi.
Aš iždininko pareigų nežinau, gal kas pakomentuos žinantis jo pareigas. Jeigu priklauso, tai reikia apibarti jį. 🙂 Jei nepriklauso, tada reikia pridėti pareigą ir litą jam 🙂
Iždininkas sutiko už du minimumus pabarstyti,aišku jei kas nors nupirks smėlio ir druskos.Šiuo metu jis smelio-druskos mišinio atsineša nuo Lapių kalno su maximos maišeliu. Todėl gerbiamoji galėjote padėkoti jam…
Na cia juokas ne vietoj. Ok, o tai ka veikia nauja valdyba? Nesugeba nupirkti smelio/druskos misinio? Vaziavau siandie vakare- grynas ledas. O kam tada yra renkami, po velniu, mokesciai? Nesugeda pirmininkas sito dalyko suorganizuoti? Ar mums paties bagazinemis teks veztis. Apsurdas visiskas.
Na izdininkas saunuolis, pasirodo kitoj vietoj “stabdys”.
Tikiuos pirmininkas pamatys pasipiktinusiu gyventoju skundus, ir suorganizuos kazka.
Aciu uz demesi
Kiek ponų atsirado soduose. Smėlio yra, tai imkit ir pasibarstykit, ar rankos nukris. Žmonės,kurie gyvena šalutinėse gatvelėse ir sodų pabaigoje, visada patys barsto. Čia sodų bendrija,o ne Kaunas.
O kur tas smelis? Niekas cia ir nekalba apie SALUTINES gatves. Kalba eina apie PAGRINDINES gatves su ir tai tik ten kur KALNAI. Jau savo gatveles patys ir barstomes ir kasames, bet pgr jau turi buti barstomos. Tai, kad kiek zinau pirmininkas gyvena cia Satijuose, ar klystu?
Na taip, kur tas smelis? Ir kalba eina apie pagrindines gatves. Tai kazkas minejo kad izdininkui priklauso tai daryti, tik kad problema nera ka barstyti. Ir kam tada renkami mokesciai? Nesvaru kad sodai, tvarka turi buti visur, o dabar betvarke.
Sodų bendrija turi du samdomus darbuotojus, kuriems(mes visi)mokame neblogą atlyginimą, jie privalo kuo greičiau viską sutvarkyti ir pasiaiškinti žmonėms. Gal būtų laikas pagalvoti apie bendrijos reorganizavimą į kaimą…
Problema paprasta: turime iždininką, gaunantį gerą atlyginimą, kuris nesutinka oficialiai prisiimti ūkio darbų, nors visuomet tuos darbus darė.Ir jis juos arba atlieka, arba neatlieka- savo nuožiūra. Kadangi šiuo metu jis to nedaro, aš tai suprantu, kaip visų sodininkų šantažą- “Ir papūskit jūs man visi į užpakalį.Matot, koks aš svarbus!”
Na nezinau kaip jis barsto, nes visi kalnai, pagrindinese gatvese padengti ledu. Gal ten druskos nera? Gal tik smelis, kurio uzmeta kelis kastuvelius, ir viskas greitai nusivazineja.
Renkami mokesciai, o pinigai nenaudojami, arba naudojami netinkamai.
Ir kurioj vietoj yra smelio/zvyro kruva? Nes cia kiti mini, kad is Lapiu kalno izdininkas nesa smeli.
Nereikia jam nešti iš Lapių kalno nei maišeliuose , nei kišenėse, žvyro-smėlio turi.Automobilio kurui skiriami pinigai ir sudaryta automobilio panaudos sutartis. Gal nebent žmogus taupo.
tai kaip čia gaunasi Dievas iždininkas jau ne toks ir šventas. kur čia tie komentatoriai kur rašė, kad tik iždininkas vienas čia dirba, kad jis čia pakeles šienauja, barsto druskos smėlio mišinį ir t.t. kaip čia taip viskas apsiverčia ir tada jau ieškoma sliekų kas čia ko nepadarė. 🙂
tai gal pagaliau supratote, kad viskas išpusta ir nauja valdyba bando tvarką padaryt, kaip jums atrodo kokiu tikslu reikalingas buhalteris ir ūkio darbininkas, o ne vienas Dievas tėvas, kuris yra visur. Jūs manot, kad kalnai nebarstyti tai jūs taip manot, o iždininkas mano, kitaip. Ir čia yra praktiškai su visa ūkine veikla sodose. jis ir duobes remontuoja panašiai ir vandentiekį tvarko panašiai ir buhalterija tvarko panašiai, bet kai kas nors bando pasakyti, kad čia kažkas ne taip tada … ant šakių jį. taigi va. grižtant prie slidžių įkalnių. dar spalio mėnesį sakiau valdyboje ar esam pasiruoše žiemai ar nereikia nupirkt kokio smėlio ir t.t. tada gavau atsakymą, kad iždininkas viskuo pasirūpines. o dabar nebarsto, nes nespėja kai kur dar pakelės nenušienautos. 🙂 P.S. priminsiu, kad nepultumėt manęs, savo veiklą valdybos sudėtyje esu sustabdęs nuo 2013-12-28.
Pritariu Tautvydui: iždininko darbas yra labai išpūstas sodininkų akyse burbulas. Ar galima iš jo ko pareikalauti? Net ir paprašyti galima tada, jei tu jo akyse esi teigiamas pilietis. O jei neigiamas, tada atsakymas bus toks: man nepriklauso, aš iždininkas. O to iždininko darbo, patikėkit- katino ašaros. Be to, jo negalima pareikalauti normaliai ir tą darbą atlikti, nes jis sako-aš gerai dirbu.Ir taškas. Nors jo apskaita ir vedimo būdas – tai , sakyčiau, pokario kolūkinės sistemos liekana. Gal būt, galima paskelbti paveldu, saugomu valstybės.
Tikrai labai slidu, ivaziuot i kalna niekaip is pirmo kart nepavyksta (centrinej), siandien ir i sodus eilutej stovejau, kol kiti is keliu bandymu ivaziuos.
Tie kurie gyvena sode lai pasisamdo barstytuva savo lesomis, kodel mes eiliniai pensininkai turim skirti savo pinigelius tiems kurie gyvena sode.Jie prie sildymo mieste mums neprisideda.Viskas jiems negerai,ir uz siuksles ziema mes mieste gyvendami turime moketi.
Gyvenu Šatijuose apie 10 metų.Kiekvieną žiemą būna slidu ir tai yra normalu, nes tokios pas mus klimatinės sąlygos. Bet pravažiuojama. Niekam, tikriausiai ne naujiena, kad žiemą yra slidu? Todėl automobiliai turi turėti geras padangas,patys automobiliai- geros kokybės (ABS labai padeda tokiais atvejais ir pan.) vairuotojai- gerus vairavimo žiemą įgūdžius.Kasdien važinėju iš ir į Šatijus.Visus kartus užvažiavau be jokių pakartotinių važiavimų, niekur nenuslydau išvažiuodamas iš Šatijų. Nenorėkim, kad prieš kiekvieną automobilį kažkas bėgtų ir barstytų kelią.
Žinoma, jei važiuoja keletas mašinų ir priekinė nesugeba užvažiuoti į kalnelį ir sustoja, be abejo, tenka stoti ir kitiems ir tuomet jau nuo vidurkalnės nepavyks pajudėti aukštyn.Teks leistis atgal ir pradėti nuo pradžių. Taip yra buvę ankstesniais metais per lijundras. Bet tai jau išskirtiniai atvejai. Miestiečiai taip pat per ekstremalias sąlygas sprendžia panašias problemas. Bet tie, kurie gyvenam Šatijuose, tikriausiai nebenorim “stumdytis” daugiaaukščių kiemuose, ieškodami galimybės pastatyti automobilį ar klimpti daugiaaukščių kiemų sniego pusnyse. Čia mes nusivalom savo kiemus ir keliukus ir vargo nematom.
Na tai niekas nesako, kad- o štai ledas, ka daryti! Visi žinom kas yra žiema, ir t.t. Bet kalba eina apie barstymą. Ir kalba eina apie pagrindines gatves. Nekalbant apie Kauna, bet važiuojant kad ir per Lapes, tai nėr ką lyginti. Anksčiau buvo kalbama, kad nereikia mums pakeisti sodų statuso į kaimą. Neva mes patys geriau tvarkomės. Ir pravažiuojant matosi kad šalutinių keliukų gyventojai barsto smėlį, ko nematyti važiuojant pagrindinėmis gatvėmis. Nebūtų tokių kalbų, ir eilių ant kelnelių jei nebutų problemos. Matyt ne visi turi geras padangas, ar gerus vairavimo įgudžius.
Na bet pasnigo, situacija pagerėjo 🙂 Kantrybės visiems
jei domina valdybos sprendimas, tai kreipkitės į pirmininką, nes Tautvydas atsisakė administruoti svetainę 🙁
Tautvydas Pasvenskas
manau artimiausiu metu bus paskelbta, jei reikia dėl kokiu nors priežasčių greitai gauti tą protokolą tai kreipkitės į pirmininką ir gausit išrašą ar kopiją.
Tautvydui
Kad protokolai būtu skelbiami,labai daug stengėsi K.Č. Bet pasikeitus valdybai niekas nepasikeitė.Kur tavo veiklos rezultatai Gerbiamasis?
sveikas gerbiamasis ar gerbiamoji. Vieklos rezultatai bus skelbiami per ataskaitinį susirinkimą. pagal įstatus ir kitus mūsų veiklą reglamentuojančius dokumentus atskirų valdybos narių ataskaitos nerengiamos. rengiama valdybos ataskaita, kuriai arba pritaria arba nepritaria susirinkimas. bet aš neturėdamas laiko resursų, negalėdamas savo siūlymų materializuoti 2013-12-28 įteikiau pranešimą pirmininkui ir pranešiau valdybai apie savo veiklos sustabdymą valdybos sudėtyje. taigi vienok galima konstatuoti gerbiamasis ar gerbiamoji, kad mano veiklos rezultatų nėra. galiu tik paminėti, kad priskirtą man veiklą – administruoti svetainę vykdžiau, galima sakyti prikėliau naujam gyvenimui. prie senos valdybos nei VIENAS valdybos posėdžio protokolas nebuvo paviešintas svetainėje, komentuoti nebuvo jokios galimybės. taip pat mano parengtas Bendro naudojimo objektų aprašas, atnaujinta SB “Šatijai” sklypų schema su adresais, teikti siūlymai dėl skelbimų lentos atnaujinimo, teikti pasiūlymai dėl “didžiojo kalno” rekonstrukcijos siekiant sumažinti įkalnės statumą, recenzuoti įstatai, valdybos darbo reglamentas, revizijos darbo reglamentas, bendrosios taisyklės. teikti siūlymai dėl tarpmiestinio autobuso stotelės perkėlimo, su tikslu, kad stotelė būtų arčiau SB “Šatijai”. parengta kelio ženklų išdėstymo schema, atkreiptas dėmesys į baigiančius sugriūti bendro naudojimo objektus (krepšinio aikštelė, piažai-maudyklos, ir t.t.) siekis atlikti kelių defektinius aktus, aktyvus dalyvavimas ir sprendimų ieškojimas sprendžiant einamuosius klausimus valdyboje. taigi prie būsimos valdybos ataskaitos neprisidedu, nenuveikiau nieko tokio kažko matomo, nenuveikiau to ką tikėjausi galima nuveikti ir dar kartą su visa pagarba- atšokit nuo manęs. ačiū. myliu jus visus. :*
Kodėl nesikreipiat į pirmininką, jei jums reikia protokolo? Nesikabinėkit prie Tautvydo, nes tai vienas iš atsakingiausių ir darbščiausių valdybos narių.
pritariu. Visi užsipuolė vieną žmogų, nors valdyboje jų ne vienas. Be to algos nei vienas iš jų negauna, dirba ,,iš idėjos”.
Jei būtų daugiau iniciatyvių žmonių, tokių, kaip T.Pasvenskas ir K. Čeponis, bendrija tikrai daugiau nuveiktų, žinoma reikia ir iniciatyvaus pirmininko, ko, bent jau kol kas nėra (gal klystu, tačiau kol kas nemačiau jo iniciatyvos)
Tautvydas yra vienas iš aktyviausių valdybos narių, gal būt, pats aktyviausias.Visi valdybos nariai savo pareigas atlieka nemokamai.
Mano nuomone, priekaištauti Tautvydui ir kitiems nėra dėl ko .Tai gali daryti nebent visiškai nesusipažinęs su valdybos darbu , nesuprantantis , ką aplamai valdyba turi daryti ir kokios jos funkcijos arba piktavalis.
Per metus padaryta daug. Ne viskas, ko norėjome, bet daug. Svarbiausia, dirbame sąžiningai ir skaidriai. Ne viskas sekasi. Mūsų silpnoji pusė yra tai, kad mes neskiriame dėmesio, o gal reikšmės reklamavimui to, kaip dirbame, kokią situaciją radome po praėjusio pirmininko veiklos. Tuo pačiu šioje vietoje paliekame dirvą neteisingos informacijos apie mūsų veiklą ir tikslus skleidimui. Ypač tai stengiasi daryti tie, kieno interesus klibiname- kai bandome įgyvendinti planus, kad sodininkų bendrijos išlaidos būtų racionalios ir pamatuotos, o ne taškomasi mūsų visų bendrais pinigais. Pavyzdžiui, kodėl šiuo metu ( žiema, gruodžio, sausio, vasario mėnuo ) iždininko darbui apmokėti sodininkų bendrija išleidžia virš 2600 Lt bruto su mokesčiais ? Bet problema sprendžiasi sunkiai. Buvusio pirmininko paruoštas ir susirinkime užtvirtintas sprendimas , kad iždininko atlyginimas yra susietas su minimaliu darbo užmokesčiu, didina iždininko atlyginimą, nors darbų jam mažėja. Be to, per ankstesnį ir dar ankstesnius pirmininkavimus iždininkui prikaupta protu sunkiai suvokiamas nepanaudotų atostogų skaičius. Iždininkas šių problemų galimuose sprendimuose nerodo pakankamo supratimo ir geranoriškumo.
Dirbu trečioje iš eilės renkamoje valdyboje. Todėl galiu palyginti. Manau, ši valdyba dirba gerai. Aš esu tik vienas iš valdybos narių ir nors tai ne mano pareiga, bet galiu tik padėkoti daugeliui valdybos narių už aktyvų ir sąžiningą darbą ir palinkėti nenuleisti rankų, jei kas nepasiseka.
Sodininkų bendrijose gyvenantys žmonės dar ilgai kratysis sunkiai išvažiuojamais šunkeliais. Tais keliais turi rūpintis savivaldybės, tačiau jų biudžetas kiauras, todėl jos purtosi papildomos naštos.
„Argi čia kas nors gyvena? Juk čia miestiečiai tik kepa kepsnius ir poilsiauja“, rašo “Lietuvos rytas”.
Valdininkams nė motais, kad jose gyvenantys žmonės į namus ar iš jų važinėja bekele.
Keletą mėnesių Aplinkos ministerijoje pasidarbavusi darbo grupė jau parengė Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, į kurias šią savaitę kibs ir Seimas.
Tačiau jos, paliko daugybę mįslių.
Viena jų – kaip atlikti tų sodus vagojančių vidaus kelių kadastrinius matavimus?
Dėl to galvą suka ir matininkai, ir geodezininkai.
Kol kas jiems neišaiškinta, kokie reikalavimai keliami sodininkų bendrijų keliams.
„Įstatymas, kuris buvo pakeistas prieš pusantrų metų, ilgai buvo tempiamas ir žlugdomas. Iš tiesų jis neįsigaliojo, nors ir buvo įpareigojimas kelius perduoti savivaldybėms.
Taip ir liko neaišku, kas turi sumokėti už kadastrinius kelių matavimus, jei sodininkai juos jau atliko. Keliai juk valstybės“,
Pirmiausia privalu pakeisti Kelių įstatymą ir jame numatyti sodininkų bendrijų kelių apibrėžimą.
„Svarbiausia, kad sodininkų bendrijos su savivaldybėmis atrinktų pagrindinius kelius ir pagaliau apskaičiuotų, kiek pinigų reikia jų matavimams, o kiek – patiems keliams sutvarkyti.
Kol to nepadaryta, svaičiojimai apie kelių perdavimą tėra tušti žodžiai.
Darbo grupė, parengusi Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, nutarė, kad kartu su keliais savivaldybėms turi būti perduota ir visa infrastruktūra – elektros tinklų, vandentiekio, nuotekų surinkimo.
Džinas iš butelio
Valentinas Mazuronis
Aplinkos ministras
„Padėtis sodininkų bendrijose – lyg suveltas valas. Bandome pamažu jį išnarplioti.
Kelių kadastriniai matavimai brangūs. Bet jų nepadarius neįmanoma suregistruoti kelių. Sodininkams patariame patiems juos atlikti, bet žmonėms tai didelė finansinė našta.
Kita vertus, savivaldybės taip pat tam neturi pinigų. O įstatymas įpareigoja jas tuos kelius perimti.
Patys juk tą džiną iš butelio paleidome. Sodininkų bendrijose 2004 metais buvo leista projektuoti, statyti ir registruoti gyvenamuosius namus. Taip buvo sudaryta galimybė joms tapti gyvenamaisiais miestų rajonais.“
pagrindiniai keliai pravažiuojami,- juk kasdien važinėja žmonės į darbus ir atgal.Įvažiavimas ir iki kapinaičių nubarstytas pasamdytu kelių barastytuvu, iždininkui nupirkta tona žvyro-druskos mišinio.
Šiuo metu iždininko darbas yra sėdėti namuose ir kurenti pečiuką.Kelią reikėjo pabarstyti gal kokius 3 kartus. Dabar barstyti nereikia. Prie konteinerio dabar darbo beveik nėra, nes beveik nėra sodininkų, kurie vežtų šiukšles į konteinerį.Atlyginimas mokamas iš sodininkų “sumestų” pinigų 2000,-Lt per mėn.Plius Sodros mokesčiai.Ar teisingai sodininkai elgiasi su savo pinigais?
Forumas – pasikeitė į “mišrainę” 🙂 gerų visiems diskusijų.
Sveiki kaimynėliai, padiskutuokime kokį kurą naudojat kūrenti pečiams (kieto kuro, dujiniams, granuliniams katilams,)? Gal kam bus aktualu, kas pas ką perka granules, malkas, anglis, atraižas ir t.t.
Aplinkui yra keletas lentpjūvių- ką parduoda, kokios kainos?. Manau daugeliui tai aktualu.
Asmeniškai naudoju uošvio malkas + maišau su angliais. Angliai pirkti is Mauručių, kaina 550lt/tona +50lt atvežimas. Malkos kolkas už dyką 🙂
Aš tai perku malkas iš lentpjūvės prie Didžiujų lapių, ir gal brangiai moku, o ir šiaip minėjo, kad nebeužsiims malkų prekyba. galvoju apie katilo keitimą į granulinį. gal kas galit ką pasakyt apie granulinius katilus: geresni blogesni granulių suvartojimas ir t.t. ?
Kodel nuo 2013m 07 menesio nevyksta valdybos posedziai? Viskas kaip prie seno pirmininko.Geriau kai niekas nieko nezino…Tik izdininka matom dirbant.
Sveikas Borisai,
posėdžiai vyksta. prie seno pirmininko tai iš vis nebuvo skelbiamas nei vienas posedžio protokolas. tiesiog iki administratoriaus protokolai neatkeliave.
padiskutuokime, ką iždininkas dirba? 🙂
beje… pas mus dirba tik iždininkas ir pirmininkas. visi kiti užsiema visuomenine veikla. 🙂
Stopkadras / Jonavoje prie konteinerių įrengtos slaptos kameros
Šiukšlintojus pavyko sutramdyti tik pasitelkus slaptas kameras
http://www.GRYNAS.lt
2013 m. gruodžio 16 d. 22:39
GRYNAS.lt vykdo iniciatyvą „Nutverk šiukšlintoją“, kurios metu kviečia skaitytojus siųsti šiukšlynų ir užfiksuotų šiukšlintojų nuotraukas.
Tačiau Jonavos savivaldybė šiukšlinimo problemą išsprendė pati.
Vietose, kur aplink atliekų konteinerius susikaupia gerokai didesnis sąvartynas, buvo pastatytos slaptos filmavimo kameros.
Kadangi dauguma pažeidėjų stambiagabarites atliekas atveža automobiliu, buvo itin lengva identifikuoti atliekas išmetusį asmenį – jį išduodavo automobilio valstybinis numeris.
Jonavos savivaldybės atstovas Robertas Bardauskas teigia, jog pagal savivaldybės viešosios tvarkos taisykles, stambiagabarites atliekas ir padangas prie šių konteinerių atiduoti galima tik sekmadieniais.
Vaizdo įrašuose užfiksuoti asmenys šias atliekas išmetė nepaisydami šios taisyklės. Tačiau, pasak savivaldybės atstovo, nors jiems būtų galima skirti baudą nuo 10 iki 2000 litų, siekiant tik paauklėti, skirtos minimalios baudos.
Savivaldybės atstovo teigimu, nubaudus kelis asmenis, šiukšlių aplink konteinerius sumažėjo.
http://grynas.delfi.lt/tv/siukslintojus-pavyko-sutramdyti-tik-pasitelkus-slaptas-kameras.d?id=63531322#ixzz2nhnbFGnJ
Siūlau atkreipti dėmesį, kad iždininkas labai suaktyvėja ir atseit dirba ( tai stogą valo, tai lempa keičia) savaitgaliais- kai daugiau sodininkų yra sode.O šiaip apie 9 val iždininkas jau laisvas ir keliauja į savo namelį.Atlyginimas 2000,- Lt per mėnesį.Kuo blogiau, negu Seime? Ir viskas iš mūsų pinigėlių…
žiūrėjau čia laidą “YRA KAIP YRA” ARAS išminuotojas pradirbęs 18 metų uždirba beveik 2000lt tai čia panašaus pavojingumo ir spec. pasiruošimo reikalaujantis darbas kaip ir Iždininko, tai manau viskas čia normaliai. 😀
Išminuotojas dirba su spec apranga ,dujokauke liemene apsauginiu skydu,vandens patranka…Mūsų gerbiamasis, konteinerį apdoroja plikomis rankomis niekas to nesupranta tik paspaudžia jam ranką už gerą darbą.Tik po to ar kiekvienas nusiplauna rankas.
bet ar adekvati jo alga? Kiek valandų per dieną jis dirba? Jeigu Gerb. Iždininkas dirbtų pilną etatą t.y. dirbtų 8 val. per dieną, 40 val. per savaitę, tai turbūt susidarytų seimo nario alga 😀
Į Prezidentus Iždininką!!! 😀
Gerbiamoji motina, skaityciau jus didvyre jei jums vyras kapstydamas konteineri uz minimuma ir grizes namo dar nesiploves ranku imtu glamoneti….OOO fain
Kiek zinom del to zmona su juo negyvena…
nežinau čia daug ar mažai ir ar kas nors sutiktų tokį darbą dirbti, bet:
1. UAB “Kauno švara” yra buitinių šiušklių rūšiavimo linija, prie buitinių šiukšlių konteinerio dirba 6 žmonės visą pamainą (8val ir kiek žinau pamainos yra 3, o tai reiškia, kad reikia dirti ir nakti) ir gauna 1800 ant popieriaus, bet turi specialias priemones, yra darbos vietos rizikos vertinimas ir tam skiriamas dėmesys ir lėšos.
2. Iždininko alga per mėnesi mums visiems kainuoja 2623.60Lt per metus 31483,20Lt. Zuokas mėgsta skaičiuoti vaikų darželiais, aš paskaičiuosiu laistymo vandentiekio metrais. 50000Lt=800m 62.50Lt=1m už 31483,20 galėtume kas met nutiesti 503m naujo laistymo sistemos vamzdžio, bet o kas dirbs “bomžu” (neįsižeisk Kęstuti). pridėje dar tiek pat kasmet (kas yra realu) ir panaudojant sukauptas lėšas VISĄ vandentiekio sistemą pakeistume per 2-3 metus. ir nereiktų jos taisynėti, kas kart. aš manau, kad reikia peržiūrėti Kęstučio atliekamus darbus ir juos minimalizuoti, nes žmogus jau visą save atidavė sodams ir reikia leist jam pailsėt. sumokėt rimtą išeitinę už visą tą varga ir leist jam oriai gyvent, o ne dirbti “bomžu”, avarine tarnyba. nebesityčiokim iš žmogaus. ateityje net pasiūlyčiau kokia Agrastų gatvę pavadinti K. Mačiulaičio vardu.
Už tuos pinigus ne tik vandentiekį sutaisytų, bet ir pliažą sutvarkytų, galbūt ir žaidimų aikštelę kokią būtų galima įrengti, gi ten buvus jei neklystu, krepšinio aikštelė. Žinoma reikia iniciatyvių žmonių,kurių šioj bendrijoj trūksta. Pirmininkas iniciatyvumu netrykšta, bent jau nepasimatė jokių naujovių per jo pirmininkavimo metus. O ir šeip susimasčiau.. Ką jis naudingo bendrijoj padarė? nes ką žadėjo, ką šnekėjo, tai dar nei vienas darbas nepadarytas?!
Sveiki,
kiek mes galim tyčiotis iš Kęstučio. dabar gaunasi, kad turim vos ne (neįsižeisk Kęstuti) “bomžo” etatą. nenusipelnė Kęstutis tokio etato. aš manau, kad visiems patogu, pigu. veži šiukšles nerūšiuotas, veži pačias įvairiausias šiukšles (ne tik buitines) nes žinai yra Kęstutis – jis gi viska sutvarkys. jis ten “dirba”, nors oficialiai jis yra iždininkas. reikia naikinti tuos konteinerius įsivesti nuosavų konteinerių sistemą ir baigti tyčiotis iš išsilavinusio nuoširdaus žmogaus. bukim vieni kitiems sažiningai nuoširdus ir supratingi. su artėjančiom šventėm visus.
Jei galvojate, kad 2000 lt uz toki darba labai dideli pinigai tai pasisiulykite bendrijai pats padaryti siuos darbus uz 1000 lt. Nereikes tada loti and kitu, o bendrija sutaupys 1000 lt per menesi. Deja daugua cia tik moka liezuviu malti…
Tautvydai, šią rubriką reikia skaidyti į atskiras temas. Vienas žmogus užveda temą ir ta tema diskutuojama. O dabar gaunasi jovalas – pradedama apie kūrenimo niuansus, o baigiama velnias žino kuo 🙂
sveiki,
Rolandai tai čia ta mišrainė ir gimė, nes visi viską komentuodavo vienoje skiltyje. 🙂 na dar paeksperimentuojam su ta mišraine 🙂
Gerb. Soininkas A,
Kiek žinau konteinerių kapstymas į ižininko pareigas neįeina. Kaip pats ponas Ižininkas sako, iš konteinerio užirba antrą algą.
Ir nelabai supratau koėl žmona su juo negyvena? Ar ka užirba ne minimumą (o visus u minimumus) ar, ka savo noru kapstosi konteineryje?
Sodo iždininkas K Mačiulaitis atlieka sekančius papildomus darbus. 1.Prižiūri ir remontuoja vandentiekį. 2. Remontuoja kelius ir kelkraščius,šienauja pakeles. 3. Žiemą smelio-druskos mišiniu (pačio paruoštu) barsto įkalnes ir pagrindinį įvažiavimą. 3.Kiekvieną dieną sutvarko šiukšlių konteinerį, rušiuoja šiukšles,sutankina,išveža žalias atliekas”kompostuoja” .Išveža statybines medžiagas, padangas,dažus,metalą,stiklą. Nuo 2012m. 10 men.iždininkas K. Mačiulaitis atostogauja po 14 kalendorinių dienų kas mėnesį. Atostogų metu niekas nepavaduoja,sodo priežiūros darbai nenukentėjo. GAL YRA PAGEIDAUJANČIŲ ATLIKTI ŠIUOS DARBUS?
1. Mitas. du kart per metus atsuka užsuka. remonto pastaruoju metu negirdėjau.
2. Kelių remontas silikatinių plytų pagrindu yra tas pats kas vietoje helio plombos dantims įdėti plastelino. Kelkraščių yra pakapstyta koks net gi 1 – 2 metrai. Pakelių nešienauja.
3. Praeitais metais smėlį pavogė. 🙁 . šiais metais kai kur žibutės žydi.
KONTEINERĮ TVARKO, IR NIEKAS ČIA NESIGINČYJA. tačiau į jo pareigas tai neįeina. noriu darau, noriu nedarau. iš 2011-05-05 valdybos protokolo: “Dėl darbininko samdymo aplinkos tvarkymui” nutarta: darbininko nesamdyti. K. Mačiulaitis sutinka tvarkyti aplinką prie konteinerių.”
atostogos yra sukauptos dėl ankstesnio nekokybiško valdymo. niekas oficialiai nėra suforminęs atostogų. jos yra sukauptos uždirbant 400-800lt/mėn. o dabar mes mokam po 2000lt už šias atostogas. o kad atostogauja 14 dienų per mėnesį tai: pilna darbo diena yra 168valandų per mėnesį vidutiniškai, o dabar dirbama 63valandos per mėnesį tai gaunasi, kad turėtų atostogauti 18-19 dienų ir net ne atostogauti, o dirbti 1/3 etato.
bet čia ne esmė. esmė, kad iždininkas neprivalo daryti šių darbų, jis yra priverstas situacijos ir šią susidariusią situaciją reikia keisti. kodėl išsilavinęs žmogus yra priverstas lipti į konteinerį. tegul tvarko finansus tą ką jis geriausiai išmano, na jei reikia pasitobulina ir atlieka visą buhalteriją kompiuterizuotai. mes visi sudarom tokias sąlygas ir atimam iš žmogaus orų gyvenimą.
Žinantis žino ne viską.
Sužinokime daugiau:
1.Ką norima pasakyti, sakant “papildomus” darbus? Ar tai, kad apskaita sodų bendrijoje turi kainuoti 2600 Lt per mėnesį? Tokios apskaitos kaina yra ne daugiau, negu 330-400 Lt per mėnesį su visais mokesčiais.Vadinasi, iždininkas vis tik dirba ne papildomus darbus, o daro tai, kas jam yra pavesta dar nuo jį priėmusio į darbą P.Songailos laikų, t.y. nuo 2000 metų:toks buvo susitarimas. Kad jis nesutinka oficialiai prisiimti tokių funkcijų, tai yra Kęstučio gudravimai, leidžiantys jam kvailinti žmones, sakant, kad jis daro papildomus darbus.
2.Kokį vandentiekį prižiūri ir kokias pakeles šienauja Kęstutis kiekvienais metais nuo spalio 1 d iki kovo 31 d.? Negana to, šįmet iš viso buvo sunku prisiprašyti , kad Kęstutis ką nors esminiai nušienautų- net prie posėdžių salės.
Pabarsto įkalnes-taip, bet tik žiemos metu ir tai ne kasdien.
3.Tvarko konteinerį? Taip. Bet bendras darbo laiko yra , kaip sakoma, “iš jėgos” 2-3, gal retais atvejais 4 val per dieną vasarą, o žiemą- gal 2 val?
4. Dėl atostogų- kodėl Kęstutis neatostogavo nuo 2001 metų nė karto? Žiemą juk jis yra beveik neužimtas. Todėl formaliai turėjo sukaupęs atostogų už 13 metų. Ar dar kur yra tokia nesąmonė? Ankstesnė valdyba maždaug nuo 2010 m.vertė jį atostogauti žiemos periodais, bet jis sąmoningai nėjo atostogų ir dabar laiko sodininkų bendriją už “gerklės”, kad jei išeis iš darbo, bendrija gaus jam sumokėti dešimtis tūkstančių litų atostogų kompensaciją už nepasinaudotas atostogas.Atostogauti jis turėjo tada, kai jo atlyginimas buvo 860 Lt, tuomet ir atostoginius būtų gavęs 860 Lt per m4nesį.Dabar gi, atostoginių jis gauna 1000 Lt per 2 savaites + 1000 Lt per kitas dvi to mėnesio savaites. Jei valdyba nebūtų nieko dariusi, tai tikėtina, kad 2014 m., kai jam ateis laikas išeiti į pensiją, jam tektų sumokėti 2-jų mėnsių išeitinę kompensaciją plius atostoginius už 14 metų.Skaičiuojant, tai galėjo būti 16×2000=32000,-Lt plius Sodros mokesčiai ir tai galėjo bendrijai kainuoti maždaug 42 000,-Lt. Ar reikėjo nieko nedaryti ir įstumti bendriją į tokią padėtį?
Be to, nepamirškime, kad prieš kelis metus labai sumažėjo iždininko darbo krūvis, kai elektros ūkį perėmė LESTO.
Ne viskas yra taip, kap Kęstutis pasakoja neinformuotiems sodininkams.
Gerb.TAUTVYDAI
Norėčiau paklausti valdybos nario p.Tautvydo Pasvensko: ar sprendimas Forumo pakeitimui į Mišrainę buvo priimtas valdybos posėdyje,ar tai Jūsų savivalė? Pačiu pirmu dikusijos objektu buvo pasirinktas SB Įždininkas K.Mačiulaitis ,kurio pristatinėti SB nariams nėra būtinybės.T.Pasvensko įni-ciuota diskusija peržengė visas etikos ir bendravimo internetinėje erdvėje normas: K.Mačiulaitis už darbą atliekant konteinerio aikštelės tvarkymą-prilyginamas ,,Bomžui”, siūloma gatvę pavadinti Mačiulaičio vardu, kišamasi į K.Mačiulaičio asmeninį gyvenimą.Man žinoma,kad .Mačiulaičio žmona niekur nepabėgo,kaip teigia savo komentare Sodininkas A, jis turbūt nežino,kad K.Mačiulaičio žmona buvo sunkiai sužalota pėščiujų perėjoje ir nereikėtų komentuoti,nieko nežinant apie jų šeimą ištikusią nelaimę.
Sodo Įždininkas dabartiniu metu atlieka sekančius darbus:
-tvarko SB buchalteriją,įteikia SB nariams mokestinius pavedimus ,renka mokęsčius (didesnė dalis SB narių mokęsčius moka Įždininkui),darbas su nario mokesčio nemokančiais bendrijos nariais.Valdybos narys K.Čeponio siūlymu visuotiniame susirinkime nustatytas buchalterio atlyginimas 250 Lt.per mėnesį už mokesčių rinkimą ir buchalterijos tvarkymą.Už tokį atlyginimą buchalterio nerasite. Respublikoje vidutinis mėnesinis buchalterio atlyginimas Sodų bendrijose 1 Lt.vienam sklypui,mūsų SB Buchalterio atlyginimas būtų apie 780 Lt.mėnesiui.
-prižiūri ir remontuoja laistymo sistemą.Diskusijoje T.Pasvenskas teigia,kad K.Mačiulaitis prie laistymo sistemos prieina du kartus per metus:pavasarį paleidžia,rudenį išjungia laistymo sistemą,tai visiškai neatitinka tikrovės: mūsų laistymo sistemai virš 30 metų,gedimų sezono metu būna labai daug,Mačiulaitis juos šalina operatyviai,pagal iš SB narių gautą informaciją.
-kiekvieną dieną tvarkomas buitinių atliekų konteineris. Jeigu būtų netvarkoma konteinerio aikštelė, SB susilauktų baudų iš Gamtos apsaugos tarnybos ir reikėtų ženkliai sutankinti atliekų išvežimą.
-žiemos metu smėlio-druskos mišiniu barsto įkalnes ir pagrindinį įvažiavimą.
-atlieka kelio duobių ,kelkraščių remonto darbus,šienauja pakeles.
-K.Mačiulaitis atostogauja po dvi savaites (14 kalendorinių dienų)per mėnesį kas mėnesį nuo 2012-11-01d.,atostogų metu Mčiulaičio niekas nepavaduoja,dėl to SB priežiūros darbai nenukenčia.
Ir pabaigai klausimas SB Valdybos nariui Gerb.Tautvydui Pasvenskui : Jūs prie tvenkinio savavališkai užgrobėt 4(keturis)arus bendro naudojimo žemės,užtverdamas priėjimą sodininkams prie vandens telkinio.Sodininkai nuolankiai prašo pašalinti užtvaras trukdančias patekti prie tvenkinio,gatvės pavadinti Jūsų vardu neprižadame.
gerb buves valdiboje atsakau. 🙂
be valdibos leidymo aš net kompiuterio įsijungti negalių.
pačiū pirmū diskusyjos klausymas buvo apie šildymo kurą.
diskusyja nebuvo mano inycyjota.
“etatas” K. Mačiulaitis nelyginamas su bomžu. Vaizdžiai pavadinamas žmogaus dirbančio konteineryje etatas. tikslas yra ne įžeisti Kęstutį, o atvirkščiai atverti akis iki ko nusiridenom išnaudodami vieną žmogų.
buhalterija. jau yra keletas kandidatūrų dirbti buChalterio darbą už 250Lt. kad nerasim tokio žmogaus nepasvertas jokiais argumentais ir realia darbo rinka.
laistymas. laistymo sistemai 30 metų, ji gal ir genda, bet jūs man parodykite kokius nors įrodymus. defektinį aktą, atliktų darbų aktą, ar dar ką nors. vienas pasakys genda pastoviai, kitas pasakys negenda ir tokie teiginiai be argumentu yra tiesiog pasvaičiojimas.
konteineris. 🙂 aplinkos apsauga gali ir net gi turėtų bausti ir dabar, nes konteinerių aikštelė teršia gamtą, gruntinius vandenys.
apie smėlį jau esu kalbėjęs tai nesikartosiu.
atostogos. taigi va atostogaujant 14 dienų per mėnesį visi darbai padaryti ir dar laisvo laiko yra – tai tik parodo realų darbo krūvį.
aš asmeniškai nei vienos užtvaros nepadariau. o kaip suprantu jūs pas mane kieme su rulete buvote… o jei realiai tai jei ne aplinkiniai sodininkai tai tas tvenkinukas jau būtų pelkė.
ir pabaigai. kažkam labai naudinga esama situacija. gyvenu sode 7-8 mėnesius, bet moku mokesčius kaip paprastas sodietis. vasaros sezonui persikeldamas į sodus informuoju atliekų tvarkytojus, kad šiukšles aš metų sode, taip susimažinu savo išlaidas, o čia sode už nuolatinį gyvenimą papildomai nemoku. ir kas gi atsitiktų jei įsivestume asmeninių konteinerių sistemą? kažkam labai naudinga sugriuvusi rekreacinė zona ir kai pasiūlai ją remontuoti aktyviai priešinasi. … kam kažką keisti esamoje sistemoje, geriau tyliai kamputyje algelę gauti. kuo mažiau darai (A. Butkevičiaus pvz) tuo reitingai aukštesni.
Neplakit visko į krūvą ir neieškokit kaltų, kur jų nėra.
Ne Tautvydas pradėjo diskusiją apie K.Mačiulaitį ir netiesa, kad buhalteris gauna po 1 Lt už sklypą.
Kaip aš suprantu, “mišrainė”, kuria Tautvydas, tvarkantis svetainę, ir pats nėra patenkintas , atsirado, nes sodininkai netvarkingai bet ką bet kur rašinėja.
Tas grynųjų rinkimas tokiais kiekiais , kiek renka iždininkas, mano nuomone, yra bloga praktika:vienas dalykas, sunkina apskaitą, be to,nėra tinkamų sąlygų piniūgų laikymui, be to, tai daug darbo laiko sąnaudų reikalaujantis darbas ir todėl yra brangus. Todėl valdyba siekia dabar ir to siekė ankstesnė valdyba, kad būtų renkama kuo mažiau grynųjų per kasą ( ką daro iždininkas ), o sodininkai būtų kuo labiau skatinami mokėti pavedimais į bendrijos sąskaitą per banką. Suprantu, kad yra senyvo amžiaus žmonių, kuriems patogu mokėti per iždininką- tegu jie tai ir daro, bet kiti sodininkai turėtų mokėti pavedimais. Taip sutaupytume iždininko darbo laiko ir sodininkų pinigų iždininko darbui apmokėti, aiškesnę padarytume apskaitą.Ir vėl tenka pasikartoti- bendrija neturi sąlygų rinkti ir saugoti pinigų tokiais kiekiais. Kaip sakoma, gerai, kol gerai, bet kai kas nors nutiks, kas bus kaltas? Todėl valdyba yra apribojusi grynų pinigų rinkimą, tiksliau, jų laikymą.Kaip aš suprantu, valdyba siekia, kad grynųjų pinigų rinkimas būtų sumažintas iki kokių 35000 Lt per metus, o vėliau dar iki kokių 20 000 Lt per metus.
Etatų pertvarka, kiek man žinoma galėtų leisti sutaupyti per metus apie 15-20 tūkst. litų, o per valdybos kadenciją- 45-60 tūkst litų. Patikėkite, tokie yra skaičiai. Ir kai juos be reikalo išleidžiame kas mėnesį, atrodo nedaug, o per metus ar tris, gauname įspūdingus skaičius. Kiek suprantu, tai pertvarkai dabar labiausiai priešinasi iždininkas, nes tai liečia jį asmeniškai.
Ogooo , rimti reikalai čia rutuliojasi..
Piktam ir kitiems sodininkams.
Mūsų bendrija yra didelė-viena didžiausių Kauno apskrityje.Bet Lietuvoje yra ir kelis kartus (!) didesnių.Tai, kad esame didesni, yra mūsų trūkumas -sunkiau tvarkytis-, bet tuo pačiu gali būti ir privalumas-galime surinkti didesnes pinigų sumas. Šiuo metu vien iš sodininkų mokesčių turime surinkti virš 105 000 Lt. per metus. Kai kalbame apie sutaupomus pinigus, kalbame apie tai, kad mūsų surinkti pinigai gali būti leidžiami racionaliau: jei žiemos metu nėra darbo krūvio, mokėkime už darbą tiek, kiek reikia mokėti už tokį darbo krūvį, bet ne 2000 Lt plius sodra, t.y. išleidžiame virš 2600 Lt per mėnesį.Tai labai perdaug.
Mes kalbame apie kiekvieno iš mūsų pinigus.
2012 11 06 įstatymu Nr. XI-2358 (Žin., 2012, Nr. 135-6859) nustatyta, kad darbuotojai, iki 2012 m. gruodžio 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus darbo metus, turi teisę jas išnaudoti iki 2015 m. gruodžio 1 d. Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. gruodžio 1 d., piniginė kompensacija išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas. Kodėl K.Maciulaitis žiemos metu negali atostogauti 3 savaites? Darbo žiemą tai nėra nei vandentiekį tvarkyti,nei šienauti o smėlio kaip ir praėjusią žiemą nereikia barstyti.
Gali atostogauti po 3 savaites, bet nenori.Kiek aš žinau, jam buvo siūloma atostogauti po 3 savaites.
o kaip aš laukiu kada minimali alga bus 1509lt, tada turėdami du etatus po du minimumus per metus algom išleisim 95016,48lt liks dar apie 10000lt telefonų pokalbiams, kurui, ir džiaugsimės kad konteineriai sutvarkyti tik reiks efektyviau presuot, kad visai išvežt nereiktų. šalikelės bus nušienautos, vandentiekis bus suremontuotas, bet išjungtas, buhalterija bus paprastesnė iš dviejų eilučių. ech ir kaip ta darbo partija apie viską pagalvoja.
Gerbiamasis jūs jau valdžioje būvote kai minimali alga būvo 850 lt.kodėl tada nemastėte kiek reikės išmokėti M. Kęstčiui? Kuo toliau į mišką tuo daugiau malkų.
Gerbiamoji ” SB ŠATIJAI” valdyba kiek suprantu jums vadovauja samdomas bendrijos darbuotojas.Pagal viską jis reketuoja sodininkus .Tam reikalui reikėtu pasamdyti rimtus teisininkus.Kodėl vandens sisternos vagystė nutylima? Kodėl gauti pinigai nebūvo įnešti į kasą?
mastėm. tiksliai nežinau bet radom 12-15 metų nepanaudotų atostogų ir išeitinė 6 mėn (jei sugalvotume tiesiog atleist). 18*2600=46800lt 🙂 abipusiu sutarimu iždininkas eina atostogų 14 dienų per mėnesį. bandėm tartis, kad atlyginimas neatspindi darbo krūvio ir turėtų būti mažesnis, su tuo iždininkas kategoriškai nesutiko, kitaip nei pirmininkas. yra visuotinis sprendimas dėl reorganizacijos, bet čia vėl, visokios išeitinės, gaunasi apie 30000lt. tačiau didžioji dalis narių mano kitaip. kitiems atrodo, kad tai yra normalu. normalus atlyginimas viskas čia gerai. svarbiausia, kad pakelės nušienautos. taigi realiai visi esam spąstuose, nes toks yra palikimas, tokia yra darbo teisė, o dar ta konteinerio aikštelė ir mes čia vaidinam demokratija.
O už vagystę negalima atleisti iš darbo? Bačkos pardavimo neiteisino.Kur užpajamuotos gautos lėšos,kam jos buvo investuotos? Ir vėl valdyba apie tai nieko nežino.
Valdyboje buvo šis klausimas svarstomas.Gal būt, bus imtasi priemonių, jei nepavyks išspręsti paprasčiau. Būtent ši valdyba ir iškėlė bačkos klausimą, o ankstesnis pirmininkas su iždininku ir padarė taip vadinamus “bačkos veiksmus”. Negalėjo to padaryti tik iždininkas, be ankstesnio pirmininko žinojimo ar dalyvavimo. Ir ne tik bačkos-yra ir daugiau klausimų, kurie panašūs į nusikalstamus veiksmus. Tačiau visuomet geriausia siekti išspręsti problemas savo kieme patiems. Jei nepavyks, tuomet , gal būt, teks kreiptis į teisėsaugą.
SB,,ŠATIJAI” VALDYBAI
2012-09-23 m. buvo buvo išrinkta atsinaujinusi valdyba (iš senos valdybos buvo perrinktas tik K.Čeponis).Nuoširdžiai linkėjau ir laukiau naujai išrinktos valdybos ir pirmininko konstruktyvaus darbo,bet supratau klydęs, perskaitęs p.Tautvydo pradėtą diskusiją liečiančią Įždininko Kęstučio asmenybę ,jo atliekamą darbą sodų bendrijoje,bei asmeninį gyvenimą.2011-2012 m.buvo kovojama su tuometiniu pirmininku Česlovu Pijoraičiu ,tartum jis būtų buvęs visų negerovių kaltininkas ,dabar pasirodo,kad ir Kęstas,, niekadėjas”. Išrinkta nauja valdyba irpirmininkas,nejaugi SB vėl prasidėjo vidinės intrigos ,kada puolamas Įždininkas Kęstutis, asmenybę įžeidžiančiais išsireiškimais (tapatinamas su ,, bomžais”, įronizuojant,už sąžiningai atliekamą darbą siūloma jo vardu pavadinti SB gatvę, diskutuojama apie asmeninį gyvenimą.Kiekvieno mūsų asmeninis gyvenimas yra tabu,niekam nevalia į jį kištis.Informacija diskusijoje pateikiama tendencingai,akivaizdžiai matosi,kad diskusijoje dalyvauja ne sodo bendrijos nariai ,o keturi ar penki dabartinės valdybos nariai.Pageidaučiau,kad jie turėtų drąsos ir prisistatytų savo tikrais vardais. Iškilusios problemas pirmiausiai spręskite valdyboje,o su priimtais nutarimais supažindinkite sodiečius arba pateikite Visuotiniam bendrijos narių susirinkimui, galutinio sprendmo priėmimui.
Kas liečia Kęstučio atliekamą darbą,manau ,kad didžioji dauguma sodo bendrijos narių jam pretenzijų neturi.
Keista,kodėl Pirmininkas iki šiol šiuo klausimu neišsakė savo pozicijos?
Ateityje siūlau internetinėje svetainėje bendrauti korektiškai,neužgauliojant vienas kito,išsakyti savo nuomonę motyvuotai ir ateityje vengti tokio pobūdžio diskusijų.Valdybos posėdyje nutarkite: ar p.Tautvydui užtenka kompetencijos tvarkyti SB Internetinę svetainę,paskirkite atsakingą už svetainės tvarkymą,kokią informacijąir kokiu būdu pateiksite sodiečiams.Užbaigdamas noriu pridurti,kad neblogai buvo tvarkomas K.Čeponio internetinis puslapis; http://www.satijai.lt.
SU ŠV.KALEDOM Žmogus yra toks, kokį išugdė Bažnyčia, visuomenė, tie, kurių pašaukimas ugdyti. Matome tokį rezultatą. Todėl turėtume ne durti pirštu, kad tas ar anas vienaip ar kitaip daro, bet pirmiausia atsigręžti į save: ką aš darau.
Kokios ydos pakanka atsisakyti, kad taptum šventuoju
© Asmeninio archyvo nuotr.
Ir dar vienas momentas: labai lengva iš šalies daryti pastebėjimus, bet mes nė vienas negyvenome to, kurį kritikuojame, kailyje. Ir jeigu jo vietoje atsidurtume, vargu ar padarytume ką nors geriau.
Bažnyčios tėvų ir krikščioniškų dvasinių mokyklų išmintis sako, kad šitoje vietoje turėtume turėti pakantumo, į įvairias situacijas žiūrėti per išminties ir gailestingumo prizmę, pirmiausia sau užduodami klausimą, ką patys atlikome arba ko nepadarėme.
– Kartais atrodo, kad Bažnyčia jau tokia gailestinga, kad beveik viskas pateisinama ir atleidžiama.
– Bažnyčia turi savo principus. Tačiau pridurčiau, kad šiais laikais žmonės tapo tiek sužeisti, tiek savyje besidraskantys, besiblaškantys ir nerandantys vietos, kad Bažnyčia turėtų būti dar dvigubai gailestingesnė ir malonesnė tiems žmonėms, atspindėdama Dievo gailestingumą.
Čia vėl reikėtų pakartoti mintį, kad Dievas žmogų myli tokį, koks jis yra. Nepaisant nuodėmių, nežinojimo, netobulumo, ribotumo, net ir netikėjimo, nuodėmės.
Nepaisydamas nieko Jis visus vienodai myli, nori jų širdyse apsigyventi ir tikrai tose širdyse gyvena.
– Tuo tarpu mes ne tik patys sau didelius uždavinius keliame, bet ir iš išorės patiriame stiprų spaudimą būti tobuli. Visur mūsų reikia tik tobulų. Ką apie tai pasakytumėte?
-Pasak Biblijos, tobulumui nėra ribų. Tačiau, vadovaujantis šventųjų tėvų mintimi, tikrai neverta vienas kitam labai aukštas karteles kiloti.
Be abejo, turime padėti vienas kitam tobulėt. Tačiau, jeigu žmogus savo gyvenime įgyja ar išugdo nors vieną dorybę ir atsisako vienos ydos – jis ne tik tobulas. Jis tampa šventuoju.
Kiekvienas žino, kaip sudėtinga ko nors atsisakyti. Tačiau žengdamas po mažą žingsnelį, žmogus sparčiai eina tobulumo keliu. Ir šitoje vietoje, vesdami kitus į tobulumą, mes turime būti išmintingi, nes, kaip sakoma, aplink vieną šventąjį – dešimt kankinių.
Žmogus kažką sužino, savo akyse tarsi pašventėja, o kitiems aplinkui pasidaro liūdna. Taigi ėjimas į tobulumą pirmiausia yra pakantumas, pagarba kito gyvenimui, kito mąstymui, ir nebūtinai jis turi būti toks, kaip mums atrodo. Čia ir yra tobulumo siekimas.
– Viena vertus, vengiame kančios, kita vertus, vis daugiau žmonių pripažįsta, kad taip atriboja save nuo tikro gyvenimo.
– Taip, tai neišvengiama. Krikščionys apskritai kančioje mato didžiulę prasmę, nes ji žmogų pašventina. Galime ją neigti, galime ignoruoti, tačiau tik kančioje subręsta asmenybė, subręsta šventumas. Galų gale, nuo tos kančios nė vienas nėra išlaisvintas.
Kristaus žodžiai sekėjams labai paprasti: „Imkite kryžių ir sekite manimi“. O tas kryžius ir yra gyvenimo sunkumai realybėje, kurioje esame.
Naujojo Testamento mintis – kad žmogus nuo kentėjimo niekada nebus išlaisvintas, iki pasaulio perkeitimo. Tai natūralu.
Ir jei mes esame tikintys, kančia ne sužlugdo, o pakylėja, daugeliui suteikia sparnus, pagimdo šventuosius. Tačiau jeigu tikėjimo neturime, tie dalykai mus labai labai pribloškia ir ne visi susitvarko. kokios-ydos-pakanka-atsisakyti-kad-taptum-sventuoju.
Sodų bendrijų paradoksai Andriaus Deltuvos karikatūra
Dar sovietmečiu mūsų “šlovingoji” partija ir vyriausybė, matydamos miestiečių gyvenimo monotoniją, nutarė tą jų gyvenimą šiek tiek paįvairinti. Tuo tikslu buvo nuspręsta steigti sodų bendrijas, skiriant joms apleistus, nedirbamus, kartais net užpelkėjusius žemės plotus.
Žmogus, norėdamas, kad jam būtų skirti šeši arai tos apleistos žemės, privalėjo tapti sodų bendrijos nariu, neatlygintinai dirbti nustatytą valandų skaičių, atliekant paruošiamuosius darbus – dažniausiai iškirsti ir sudeginti tuose plotuose augusius krūmokšnius, sumokėti įmokas keliams, elektros tinklams įrengti bei mokėti kasmetį sodo bendrijos nario mokestį. Dalį lėšų, reikalingų kelmams išrauti, nusausinimo kanalams iškasti, keliams bei elektros tinklams įrengti, skirdavo tos įmonės, kurių darbuotojams buvo skiriami žemės sklypeliai.
Taip nenaudota valstybinė žemė buvo paskiriama sodų bendrijai, o jos nariai tapdavo jiems skirtų sklypelių nuomininkais. Taip, čia tekėjo normalus sodininkų naujakurių gyvenimas su savais įkurtuvių rūpesčiais, su savomis problemomis, su savo džiaugsmais ir nesėkmėmis tol, kol “amžiams sutelkta laisvųjų respublikų sąjunga” nusirito iki pat bankroto ir pribrendo būtinybė atverti mūsų geležinės sienos – visuotinio mūsų kalėjimo – vartus pasauliui.
Tada M.Gorbačiovo mąstytojai surežisavo spektaklį, leidžiantį šiek tiek atsiverti pasauliui, valstybės valdymą išsaugant tos pačios sovietinės nomenklatūros rankose. Tai buvo pavadinta “perestroika” (persitvarkymas).
Per šalį praūžus persitvarkymo bangai, nusiplanavusią planinę ekonomiką perkėlus ant rinkos ekonomikos bėgių, sodų nuomininkams buvo leista sklypelius išsipirkti. Tai iš pagrindų pakeitė buvusių nuomininkų statusą. Jie tapo savininkais, o bendrijų vadovybė, pardavusi sklypelius buvusiems jų nuomininkams, prarado teisę disponuoti ta žeme bei kištis į tų sklypelių savininkų reikalus. Bendrijų vadovybės žinioje liko už buvusių nuomininkų įnašus bei įmonių finansinę paramą nutiesti keliai, iškasti grioviai ar kanalai, įrengti elektros tinklai. Atrodytų, tuo ir turėjo baigtis ši sodų bendrijų epopėja.
O iš tiesų kaip tik čia ir prasidėjo tų bendrijų paradoksai. Iš pirmo žvilgsnio bendrijos, pardavusios pagrindinį savo turtą – žemę, lyg ir baigė savo egzistenciją. Buvo net prabilta apie jų žinioje likusių kelių bei kanalų perdavimą rajonų savivaldybėms, seniūnijoms, o elektros tinklų perdavimą elektros tiekėjams. Tačiau tai tuo pat metu būtų buvusi ir nerūpestingo gyvenimo pabaiga sodų bendrijų bei sodininkų draugijų ir asociacijų vadovybei.
Todėl net iki pat šių dienų jiems taip gaila palikti šiltas vietas prie bebaigiančių subyrėti sodų bendrijų valdžios lovio. Tad ši bendrijų užbaigimo epopėja tebesitęsia iki pat šiol.
Ar iš tiesų tos bendrijos taip jau nesugriaunamai reikalingos sodo sklypelių savininkams? Tikrai nesu bendrijų priešininkas ten, kur jos naudingos visiems bendrijų nariams. Pabrėžiu – naudingos visiems bendrijos nariams, bet ne sėdintiems prie lovio. Kol kas žaidimas vyksta tik į vienus vartus: sodo sklypelių savininkai nesupranta, kodėl iki pat šiol renkamas kažkoks “nario” mokestis, nors jų statusas ganėtinai seniai jau yra pasikeitęs. Jie yra įsigytų sklypelių savininkai, bet nebe nuomininkai. Patys sau šeimininkai. Iki pat šiol reikalaujama šienauti ir prižiūrėti kanalų šlaitus, atlikti kai kuriuos kitus darbus už savo sklypo ribų, o sklypelių savininkai iš bendrijos negauna jokios naudos, jokio atlygio ar paramos. Viso labo, ką bendrija padaro, – už atliktus darbus priskaičiuoja tuščius “darbadienius”, kurie, mano supratimu, turėjo išdardėti kartu su sovietiniais tankais.
Juk šiandien mes gyvename rinkos ekonomikos sąlygomis, o bendrijos iš sklypelių savininkų surenka nemažus pinigus. Dituvos soduose, kuriuose yra per 6 tūkst. sodo sklypelių (taip buvo teigiama steigiant juos), ta suma turi būti apie pusę milijono litų. Net daugiametė liaudies išmintis sako, kad ir “arklys arklio be atlygio nekaso”. Pakelės grioviams šienauti bendrija galėtų samdyti techniką iš kelių priežiūros tarnybų. Stambesnės bendrijos galėtų net turėti nuosavos technikos. Bendrija galėtų įsigyti ir už simbolinį mokestį nuomoti sklypelių savininkams techniką sodo darbams.
Svarbu nustatyti ir vieno darbadienio darbų apimtį. Būtina nustatyti atlygį už darbadienį: pinigais, nemokamai išnuomojant sodo techniką nuosavam sklypeliui tvarkyti ar sumažinant vadinamojo nario mokesčio dydį.
Visa tai įmanoma ir būtina padaryti. Tada ir bendrija sklypelių savininkams nebus jos valdžios išlaikymo našta. Priešingu atveju ir sodų bendrijų, ir sodininkų draugijų bei asociacijų vadovybė, jeigu ji vienu ar kitu tikslu reikalinga, turėtų veikti visuomeniniais pagrindais. Tiksliau – už tuos pačius tuščius darbadienius.
Nesuprantama ir turgaus invazija į Dituvos sodų teritoriją. Neaišku, kokiais pagrindais “Tilžės turgaus” darbuotojai taip aktyviai griebėsi darbo, kad siekiant prekiautojus iš žalio ploto pervaryti į naujai įrengtą, asfalto atliekomis padengtą vietą, buvo pasitelkta net policija, televizija bei Mokesčių inspekcijos tarnyba.
Laimė, žaliojo ploto savininkai sugebėjo palyginti operatyviai sutvarkyti visus reikalautus formalumus, ir “Tilžės turgaus” šeimininkų apetitas “Dituvos turgui” atvėso. Liko tik merdintis, išdarkytas nemažas žemės plotas. O Dituvos turgelis gyvuoja ir žaliuoja, kaip ir anksčiau. Gaila, kad sodų bendrijų finansinių klausimų neaudituoja valstybinės audito tarnybos.
Šiandien bendrijos valdžia savo egzistencijos būtinybę grindžia kelių bei elektros tinklų priežiūros darbais. Realiai, vos užsiminus apie elektros tinklų perdavimą tiesiogiai elektros tiekėjams, buvo prabilta, kad bendrijos elektros tinklai jau pasenę ir tiekėjas reikalauja juos atnaujinti. Suprask: vėl reikalingi pinigai. Kad to išvengtume, yra paprastas ir nieko nekainuojantis būdas: tuos tinklus, kuriais šiandien elektra teka į sklypelių savininkų namus, paprasčiausiai padovanoti elektros tiekėjui.
Tiekėjas, gavęs tokią dovaną, tikrai jos niekur neišsiveš. Sodų elektros tinklai ir toliau bus naudojami pagal savo paskirtį, o sklypelių savininkai tiesiogiai taps elektros skirstomųjų tinklų abonentais. Nebereikės išlaikyti bent jau bendrijos energetiko.
Neteko girdėti apie kokias nors problemas dėl sodų teritorijoje esančių kelių perdavimo savivaldybėms ar seniūnijoms. Paprasčiausias būdas – tiesiog norminiais teisės aktais nustatytu terminu pranešti apie tai rajonų savivaldybėms, o vėliau nutraukti žemės, esančios po bendrijos keliais, grioviais ar kanalais, nuomos sutartį. Sodo sklypai jau senokai yra nebe bendrijos, o žmonių nuosavybė.
Paradoksų, suprantama, yra ir daugiau. Paradoksalu ir tai, kad bendrijos vadovybė, jos pirmininkas nežino teritorijų ribų ir bando kištis į sklypelių savininkų reikalus. O priminus jam, kad savininkui priklausanti teritorija yra privati, bando priekaištauti, kad savininkas naudojasi “bendrijos elektra”, nors bendrija yra tik tarpininkė, nes pati energijos negamina ir netiekia. Iš sklypelių savininkų vis dar renkami nario mokesčiai, kurie privalėtų būti naudojami visų bendrų įrenginių priežiūrai.
Mano supratimu, jau seniai pribrendo laikas šitiems paradoksams padaryti galą. Tada dingtų nesuprantamu pagrindu renkami nario mokesčiai. Sklypelių savininkams nebereikėtų išlaikyti vis dar už pagalbos šiaudo besigriebiančių, yrančių bendrijų vadovų.
Ar atsiras tarp valdžios vyrų tokių, kurie ryšis bent jau minėtiems paradoksams padaryti galą? Jei bus nuspręsta, kad bendrijos reikalingos, tai jų vadovybė turėtų tvarkytis visuomeniniais pagrindais.
Gerų metų linkiu Šatijų sodininkams…
Kaip veikia saugi kaimynystė? Kaip elgtis, dalyvaujant saugioje kaimynystėje?
Konkretus yra šio vakaro pavyzdys.
Buvo pastebėta, kad apie 21 val.į gatvelės pabaigą, į vieną iš namukų, kur niekas negyvena, atvažiavo trys lengvieji automobiliai. Pasiteiravus atvažiavusių vaikinų ir merginų , pas ką jie atvyko, jie paaiškino, į kokį namelį atvyko ir kad planuoja ten sutikti Naujuosius Metus.Taip pat paaiškino, kad tai daro su namelio šeimininkės žinia. Kadangi kaimynų telefonai yra žinomi ( kontaktų žinojimas yra būtina sąlyga saugios kaimynystės sėkmingam veikimui), teko gautą informaciją patikslinti , paskambinus pačiai šeimininkei. Ji patvirtino, kad svečiai atvykę su jos žinia.
Taip buvo šį kartą. Tačiau prieš porą metų vasaros laike, į to pačio namelio kiemą vėlų vakarą nusiteikę švęsti, vartojant alkoholinius gėrimus ,buvo atvykę ir visiškai svetimi žmonės, kuriuos teko mandagiai išprašyti.Tačiau nepatariu, tą rekomentuoja ir saugios kaimynystės taisyklės, patiems veltis į konfliktus ar diskusijas.
Situaciją reikia vertinti realiai ir atsargiai ir , gal būt, neverta eiti klausti tokių nematytų svečių, ką jie čia veikia, o tiesiog iš karto skambinti namelio savininkams.
Yra ir daugiau įvykių ir veiksmų, kurie nėra skelbiami ar kažkaip aprašomi.
Taigi, saugi kaimynystė yra ne tik budėjimas bendrijos teritorijoje. Budėjimas yra tik nedidelė ir ne pagrindinė saugios kaimynystės dalis. Žymiai svarbiau yra gyventojų, bendrijos narių neabejingumas tam, kas vyksta šalia, pas kaimyną, fiksavimas automobilių numerių, neaiškių svečių, kvietimas į pagalbą saugios kaimynystės grupės narių ar policijos.
Beje, jei kas pamena, vasaros metu po sodus važinėjo baltas autobusiukas, siūlydamasis supirkti metalo laužą. Iš įvykusio susitikimo su Kauno raj. policijos atstovais, gavome informaciją, kad autobusiuku važinėję asmenys sulaikyti dėl metalo vagysčių. Taigi, net ir tokių automobilių numerių fiksavimas yra prasmingas.
Kitais metais, tikiuosi, valdyba įrengs bent dvi aplinkos stebėjimo kameras ir tai taip pat padidins saugumą sodininkų bendrijoje.Bent jau saugios kaimynystės dalyviai sieks, kad stebėjimo kameros būtų įrengtos.
Linkiu bendrijos gyventojams aktyviau įsijungti į saugios kaimynystės veiklą, nes tai tikrai gali prisidėti prie mūsų ir mūsų artimųjų saugios kasdienybės.
Linkiu gerų, sėkmingų, laimingų ir saugių 2014 metų!
Sėkmės visiems!
Kaip rinksime seniūnaičius?
Visuomeniniais pagrindais dirbančių seniūnaičių rinkimai neprilygsta savivaldos ar Seimo rinkimams, tačiau iki jų Kaune likus vos daugiau nei mėnesiui užvirė aistros. Šiuo metu numatyta seniūnaičių rinkimo tvarka tenkina ne visus. 2012-ųjų pradžioje vienuolikoje seniūnijų kauniečiai išrinko 60 seniūnaičių. Tuomet seniūnaičiai buvo renkami dvejiems metams, todėl Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu šįmet rinkimai bus skelbiami vasario 12 dieną. Seniūnaičiai nuo šiol kadenciją eis trejus metus. Ką rinksime sekančių 3 metų kandensijai? Gal vertėtu pagalvoti?…
gal kas nors galėtų apšviesti: kokios yra seniūnaičio funkcijos? pareigos, atsakomybė? ką jie atstovauja?
keistos tos seniūnaičio paslaugos. nes atsakomybės jokios, na bet ir darbas visuomeniniais pagrindais. keista ir tai, kad rinksime seniūnaitį 3 metam, nors įstatime be išligų: 33 straipsnis.5. Seniūnaitis renkamas 2 metams. Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais. tai mano supratimu pradžioje reikia įstatymą pakeisti, bet čia detalės. iš vienos pusės tai atrodo kaip pusiau oficiali Lapių sen. taryba, bet tas pusiau viska ir apverčia. nes nėra nieko tokio, kad jų sprendimai būtų įgaliojantys. 35 straipsnis. Seniūnaičių sueiga. 2. Sueigoje seniūnaičiai aptaria ir priima sprendimus dėl seniūnijos veiklos programų, metinės seniūno veiklos ataskaitos įvertinimo ir svarsto kitus jiems svarbius klausimus. Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai. čia iš tiesų idomu kokia yra seniūno pozicija šiuo klausiu, kaip jis vertina seniūnaičių pagalbą, kiek įsiklauso į jų nuomonę prieš priemant sprendimus. nes mes čia galim tarp savų kaimynų rast puikių kandidatų toms pareigoms užimti, bet jei viskas be atsakomybės, be įpareigojimo ir rekomendacinio pobūdžio tai man čia panašiau į savivaldos žaidimą, gal politikos pradžiamokslį, bet ne daugiau.
Seniūnaičiai atstovauja gyventojus toje vietovėje, kur jie gyvena ( atsižvelgiant į deklaravusius gyvenamą vietą).Mūsų atveju, Šatijų kaimo gyventojus-tuos kurie gyvena Šatijų kaime ( ne tik sodininkų bendrijoje).Darbas- visuomeniniais pagrindais. Yra savivaldos įstatyme numatytos seniūnaičių pareigos ir funkcijos.
Noriu pasiteirauti kas turi nuvalyti, pabarstyti ikalnes suledejusias??? Vakar apie 11 val teko ivazineti i ta didyji kalna gatveje, kurioje stovi konteineriai. Na atleiskite…pabarstyta taip juokingai ir tai tik beveik pati kalno virsune. Noriu paklausti kodel yra normaliai nebarstomos pagrindines gatves? Apie Centrine isvis patyleti reikia. Net paeiti neimanoma, labai slydu. Juk mokami mokesciai, nesninga juk kasdien, tikrai imanoma ta padaryti.
Labai prasom normaliai pabarstyti pagrindines gatves, nes vakar jau teko sudauzyti automobili…
Sveiki. Pritariu nepasitenkinimą reiškiančiai gyventojai. Siandien ta pati katastofiška situacija, ledas!!! Ar negi nemokama iždininkui už paprasčiausią smelio/druskos pabarstymą pagrindinėse gatvėse? Mokesčiai renkami, o ant kelių katastrofa.!!!!
Vaikai eina, pagyvene zmones griuna, siaubas kazkoks, o izdininkas maciau siandien ramiai sau su maximos maisiukais nuo konteineriu centrine gatve ejo, buciau zinojusi, kad jis atsakingas, buciau paklaususi.
Aš iždininko pareigų nežinau, gal kas pakomentuos žinantis jo pareigas. Jeigu priklauso, tai reikia apibarti jį. 🙂 Jei nepriklauso, tada reikia pridėti pareigą ir litą jam 🙂
Iždininkas sutiko už du minimumus pabarstyti,aišku jei kas nors nupirks smėlio ir druskos.Šiuo metu jis smelio-druskos mišinio atsineša nuo Lapių kalno su maximos maišeliu. Todėl gerbiamoji galėjote padėkoti jam…
Mindaugo komentaras skirtas gyventojai.
Man kazkaip nejuokinga…
Na cia juokas ne vietoj. Ok, o tai ka veikia nauja valdyba? Nesugeba nupirkti smelio/druskos misinio? Vaziavau siandie vakare- grynas ledas. O kam tada yra renkami, po velniu, mokesciai? Nesugeda pirmininkas sito dalyko suorganizuoti? Ar mums paties bagazinemis teks veztis. Apsurdas visiskas.
Na izdininkas saunuolis, pasirodo kitoj vietoj “stabdys”.
Tikiuos pirmininkas pamatys pasipiktinusiu gyventoju skundus, ir suorganizuos kazka.
Aciu uz demesi
Pirmininkas Kaune gyvena,ten gatves barsto.Mes turime seniunaiti gyvenanti Šatijų soduose, gal jis padėtu?
Kiek žinome greitai bus nauji rinkimai .
Kiek ponų atsirado soduose. Smėlio yra, tai imkit ir pasibarstykit, ar rankos nukris. Žmonės,kurie gyvena šalutinėse gatvelėse ir sodų pabaigoje, visada patys barsto. Čia sodų bendrija,o ne Kaunas.
O kur tas smelis? Niekas cia ir nekalba apie SALUTINES gatves. Kalba eina apie PAGRINDINES gatves su ir tai tik ten kur KALNAI. Jau savo gatveles patys ir barstomes ir kasames, bet pgr jau turi buti barstomos. Tai, kad kiek zinau pirmininkas gyvena cia Satijuose, ar klystu?
Na taip, kur tas smelis? Ir kalba eina apie pagrindines gatves. Tai kazkas minejo kad izdininkui priklauso tai daryti, tik kad problema nera ka barstyti. Ir kam tada renkami mokesciai? Nesvaru kad sodai, tvarka turi buti visur, o dabar betvarke.
Sodų bendrija turi du samdomus darbuotojus, kuriems(mes visi)mokame neblogą atlyginimą, jie privalo kuo greičiau viską sutvarkyti ir pasiaiškinti žmonėms. Gal būtų laikas pagalvoti apie bendrijos reorganizavimą į kaimą…
Problema paprasta: turime iždininką, gaunantį gerą atlyginimą, kuris nesutinka oficialiai prisiimti ūkio darbų, nors visuomet tuos darbus darė.Ir jis juos arba atlieka, arba neatlieka- savo nuožiūra. Kadangi šiuo metu jis to nedaro, aš tai suprantu, kaip visų sodininkų šantažą- “Ir papūskit jūs man visi į užpakalį.Matot, koks aš svarbus!”
Kiek žinau, iždininkas tvirtina, kad barsto kelią, kad viskas gerai. Gal jūs ne apie tuos sodus kalbat?
Neklaidinkit vieni kitų- kuo barstyti iždininkas turi.kad pabarsto mažai- kita šneka.
Na nezinau kaip jis barsto, nes visi kalnai, pagrindinese gatvese padengti ledu. Gal ten druskos nera? Gal tik smelis, kurio uzmeta kelis kastuvelius, ir viskas greitai nusivazineja.
Renkami mokesciai, o pinigai nenaudojami, arba naudojami netinkamai.
Ir kurioj vietoj yra smelio/zvyro kruva? Nes cia kiti mini, kad is Lapiu kalno izdininkas nesa smeli.
Nereikia jam nešti iš Lapių kalno nei maišeliuose , nei kišenėse, žvyro-smėlio turi.Automobilio kurui skiriami pinigai ir sudaryta automobilio panaudos sutartis. Gal nebent žmogus taupo.
Vaziojant su zieminėm padangom nėra slidu blogiau kai pabarsto is krosnies pelenais su vinimis.Kai kas jau tuo isitikino.
Nemeskime į konteinerį degių atliekų su aštriais priedais kurie sugadins padangas.
tai kaip čia gaunasi Dievas iždininkas jau ne toks ir šventas. kur čia tie komentatoriai kur rašė, kad tik iždininkas vienas čia dirba, kad jis čia pakeles šienauja, barsto druskos smėlio mišinį ir t.t. kaip čia taip viskas apsiverčia ir tada jau ieškoma sliekų kas čia ko nepadarė. 🙂
tai gal pagaliau supratote, kad viskas išpusta ir nauja valdyba bando tvarką padaryt, kaip jums atrodo kokiu tikslu reikalingas buhalteris ir ūkio darbininkas, o ne vienas Dievas tėvas, kuris yra visur. Jūs manot, kad kalnai nebarstyti tai jūs taip manot, o iždininkas mano, kitaip. Ir čia yra praktiškai su visa ūkine veikla sodose. jis ir duobes remontuoja panašiai ir vandentiekį tvarko panašiai ir buhalterija tvarko panašiai, bet kai kas nors bando pasakyti, kad čia kažkas ne taip tada … ant šakių jį. taigi va. grižtant prie slidžių įkalnių. dar spalio mėnesį sakiau valdyboje ar esam pasiruoše žiemai ar nereikia nupirkt kokio smėlio ir t.t. tada gavau atsakymą, kad iždininkas viskuo pasirūpines. o dabar nebarsto, nes nespėja kai kur dar pakelės nenušienautos. 🙂 P.S. priminsiu, kad nepultumėt manęs, savo veiklą valdybos sudėtyje esu sustabdęs nuo 2013-12-28.
Pritariu Tautvydui: iždininko darbas yra labai išpūstas sodininkų akyse burbulas. Ar galima iš jo ko pareikalauti? Net ir paprašyti galima tada, jei tu jo akyse esi teigiamas pilietis. O jei neigiamas, tada atsakymas bus toks: man nepriklauso, aš iždininkas. O to iždininko darbo, patikėkit- katino ašaros. Be to, jo negalima pareikalauti normaliai ir tą darbą atlikti, nes jis sako-aš gerai dirbu.Ir taškas. Nors jo apskaita ir vedimo būdas – tai , sakyčiau, pokario kolūkinės sistemos liekana. Gal būt, galima paskelbti paveldu, saugomu valstybės.
Tikrai labai slidu, ivaziuot i kalna niekaip is pirmo kart nepavyksta (centrinej), siandien ir i sodus eilutej stovejau, kol kiti is keliu bandymu ivaziuos.
Padangos turi būti ypač geros, jei gyvenam soduose.nemaišytų ir dygliuotos.
Tie kurie gyvena sode lai pasisamdo barstytuva savo lesomis, kodel mes eiliniai pensininkai turim skirti savo pinigelius tiems kurie gyvena sode.Jie prie sildymo mieste mums neprisideda.Viskas jiems negerai,ir uz siuksles ziema mes mieste gyvendami turime moketi.
Gyvenu Šatijuose apie 10 metų.Kiekvieną žiemą būna slidu ir tai yra normalu, nes tokios pas mus klimatinės sąlygos. Bet pravažiuojama. Niekam, tikriausiai ne naujiena, kad žiemą yra slidu? Todėl automobiliai turi turėti geras padangas,patys automobiliai- geros kokybės (ABS labai padeda tokiais atvejais ir pan.) vairuotojai- gerus vairavimo žiemą įgūdžius.Kasdien važinėju iš ir į Šatijus.Visus kartus užvažiavau be jokių pakartotinių važiavimų, niekur nenuslydau išvažiuodamas iš Šatijų. Nenorėkim, kad prieš kiekvieną automobilį kažkas bėgtų ir barstytų kelią.
Žinoma, jei važiuoja keletas mašinų ir priekinė nesugeba užvažiuoti į kalnelį ir sustoja, be abejo, tenka stoti ir kitiems ir tuomet jau nuo vidurkalnės nepavyks pajudėti aukštyn.Teks leistis atgal ir pradėti nuo pradžių. Taip yra buvę ankstesniais metais per lijundras. Bet tai jau išskirtiniai atvejai. Miestiečiai taip pat per ekstremalias sąlygas sprendžia panašias problemas. Bet tie, kurie gyvenam Šatijuose, tikriausiai nebenorim “stumdytis” daugiaaukščių kiemuose, ieškodami galimybės pastatyti automobilį ar klimpti daugiaaukščių kiemų sniego pusnyse. Čia mes nusivalom savo kiemus ir keliukus ir vargo nematom.
Na tai niekas nesako, kad- o štai ledas, ka daryti! Visi žinom kas yra žiema, ir t.t. Bet kalba eina apie barstymą. Ir kalba eina apie pagrindines gatves. Nekalbant apie Kauna, bet važiuojant kad ir per Lapes, tai nėr ką lyginti. Anksčiau buvo kalbama, kad nereikia mums pakeisti sodų statuso į kaimą. Neva mes patys geriau tvarkomės. Ir pravažiuojant matosi kad šalutinių keliukų gyventojai barsto smėlį, ko nematyti važiuojant pagrindinėmis gatvėmis. Nebūtų tokių kalbų, ir eilių ant kelnelių jei nebutų problemos. Matyt ne visi turi geras padangas, ar gerus vairavimo įgudžius.
Na bet pasnigo, situacija pagerėjo 🙂 Kantrybės visiems
Butent ir norejau ta pasakyti pacioje diskusijos pradzioje, o ne issiplesti i lankas. Apie pgr gatves.
Kada bus paskelbtas 2013 m 12 men valdybos sprendimu protokolas
jei domina valdybos sprendimas, tai kreipkitės į pirmininką, nes Tautvydas atsisakė administruoti svetainę 🙁
manau artimiausiu metu bus paskelbta, jei reikia dėl kokiu nors priežasčių greitai gauti tą protokolą tai kreipkitės į pirmininką ir gausit išrašą ar kopiją.
Kad protokolai būtu skelbiami,labai daug stengėsi K.Č. Bet pasikeitus valdybai niekas nepasikeitė.Kur tavo veiklos rezultatai Gerbiamasis?
sveikas gerbiamasis ar gerbiamoji. Vieklos rezultatai bus skelbiami per ataskaitinį susirinkimą. pagal įstatus ir kitus mūsų veiklą reglamentuojančius dokumentus atskirų valdybos narių ataskaitos nerengiamos. rengiama valdybos ataskaita, kuriai arba pritaria arba nepritaria susirinkimas. bet aš neturėdamas laiko resursų, negalėdamas savo siūlymų materializuoti 2013-12-28 įteikiau pranešimą pirmininkui ir pranešiau valdybai apie savo veiklos sustabdymą valdybos sudėtyje. taigi vienok galima konstatuoti gerbiamasis ar gerbiamoji, kad mano veiklos rezultatų nėra. galiu tik paminėti, kad priskirtą man veiklą – administruoti svetainę vykdžiau, galima sakyti prikėliau naujam gyvenimui. prie senos valdybos nei VIENAS valdybos posėdžio protokolas nebuvo paviešintas svetainėje, komentuoti nebuvo jokios galimybės. taip pat mano parengtas Bendro naudojimo objektų aprašas, atnaujinta SB “Šatijai” sklypų schema su adresais, teikti siūlymai dėl skelbimų lentos atnaujinimo, teikti pasiūlymai dėl “didžiojo kalno” rekonstrukcijos siekiant sumažinti įkalnės statumą, recenzuoti įstatai, valdybos darbo reglamentas, revizijos darbo reglamentas, bendrosios taisyklės. teikti siūlymai dėl tarpmiestinio autobuso stotelės perkėlimo, su tikslu, kad stotelė būtų arčiau SB “Šatijai”. parengta kelio ženklų išdėstymo schema, atkreiptas dėmesys į baigiančius sugriūti bendro naudojimo objektus (krepšinio aikštelė, piažai-maudyklos, ir t.t.) siekis atlikti kelių defektinius aktus, aktyvus dalyvavimas ir sprendimų ieškojimas sprendžiant einamuosius klausimus valdyboje. taigi prie būsimos valdybos ataskaitos neprisidedu, nenuveikiau nieko tokio kažko matomo, nenuveikiau to ką tikėjausi galima nuveikti ir dar kartą su visa pagarba- atšokit nuo manęs. ačiū. myliu jus visus. :*
Kodėl nesikreipiat į pirmininką, jei jums reikia protokolo? Nesikabinėkit prie Tautvydo, nes tai vienas iš atsakingiausių ir darbščiausių valdybos narių.
pritariu. Visi užsipuolė vieną žmogų, nors valdyboje jų ne vienas. Be to algos nei vienas iš jų negauna, dirba ,,iš idėjos”.
Jei būtų daugiau iniciatyvių žmonių, tokių, kaip T.Pasvenskas ir K. Čeponis, bendrija tikrai daugiau nuveiktų, žinoma reikia ir iniciatyvaus pirmininko, ko, bent jau kol kas nėra (gal klystu, tačiau kol kas nemačiau jo iniciatyvos)
Tautvydas yra vienas iš aktyviausių valdybos narių, gal būt, pats aktyviausias.Visi valdybos nariai savo pareigas atlieka nemokamai.
Mano nuomone, priekaištauti Tautvydui ir kitiems nėra dėl ko .Tai gali daryti nebent visiškai nesusipažinęs su valdybos darbu , nesuprantantis , ką aplamai valdyba turi daryti ir kokios jos funkcijos arba piktavalis.
Per metus padaryta daug. Ne viskas, ko norėjome, bet daug. Svarbiausia, dirbame sąžiningai ir skaidriai. Ne viskas sekasi. Mūsų silpnoji pusė yra tai, kad mes neskiriame dėmesio, o gal reikšmės reklamavimui to, kaip dirbame, kokią situaciją radome po praėjusio pirmininko veiklos. Tuo pačiu šioje vietoje paliekame dirvą neteisingos informacijos apie mūsų veiklą ir tikslus skleidimui. Ypač tai stengiasi daryti tie, kieno interesus klibiname- kai bandome įgyvendinti planus, kad sodininkų bendrijos išlaidos būtų racionalios ir pamatuotos, o ne taškomasi mūsų visų bendrais pinigais. Pavyzdžiui, kodėl šiuo metu ( žiema, gruodžio, sausio, vasario mėnuo ) iždininko darbui apmokėti sodininkų bendrija išleidžia virš 2600 Lt bruto su mokesčiais ? Bet problema sprendžiasi sunkiai. Buvusio pirmininko paruoštas ir susirinkime užtvirtintas sprendimas , kad iždininko atlyginimas yra susietas su minimaliu darbo užmokesčiu, didina iždininko atlyginimą, nors darbų jam mažėja. Be to, per ankstesnį ir dar ankstesnius pirmininkavimus iždininkui prikaupta protu sunkiai suvokiamas nepanaudotų atostogų skaičius. Iždininkas šių problemų galimuose sprendimuose nerodo pakankamo supratimo ir geranoriškumo.
Dirbu trečioje iš eilės renkamoje valdyboje. Todėl galiu palyginti. Manau, ši valdyba dirba gerai. Aš esu tik vienas iš valdybos narių ir nors tai ne mano pareiga, bet galiu tik padėkoti daugeliui valdybos narių už aktyvų ir sąžiningą darbą ir palinkėti nenuleisti rankų, jei kas nepasiseka.
Sodininkų bendrijų keliai toliau lieka niekieno
Audrė Srėbalienė 2013-12-17 .
Sodininkų bendrijose gyvenantys žmonės dar ilgai kratysis sunkiai išvažiuojamais šunkeliais. Tais keliais turi rūpintis savivaldybės, tačiau jų biudžetas kiauras, todėl jos purtosi papildomos naštos.
„Argi čia kas nors gyvena? Juk čia miestiečiai tik kepa kepsnius ir poilsiauja“, rašo “Lietuvos rytas”.
Valdininkams nė motais, kad jose gyvenantys žmonės į namus ar iš jų važinėja bekele.
Keletą mėnesių Aplinkos ministerijoje pasidarbavusi darbo grupė jau parengė Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, į kurias šią savaitę kibs ir Seimas.
Tačiau jos, paliko daugybę mįslių.
Viena jų – kaip atlikti tų sodus vagojančių vidaus kelių kadastrinius matavimus?
Dėl to galvą suka ir matininkai, ir geodezininkai.
Kol kas jiems neišaiškinta, kokie reikalavimai keliami sodininkų bendrijų keliams.
„Įstatymas, kuris buvo pakeistas prieš pusantrų metų, ilgai buvo tempiamas ir žlugdomas. Iš tiesų jis neįsigaliojo, nors ir buvo įpareigojimas kelius perduoti savivaldybėms.
Taip ir liko neaišku, kas turi sumokėti už kadastrinius kelių matavimus, jei sodininkai juos jau atliko. Keliai juk valstybės“,
Pirmiausia privalu pakeisti Kelių įstatymą ir jame numatyti sodininkų bendrijų kelių apibrėžimą.
„Svarbiausia, kad sodininkų bendrijos su savivaldybėmis atrinktų pagrindinius kelius ir pagaliau apskaičiuotų, kiek pinigų reikia jų matavimams, o kiek – patiems keliams sutvarkyti.
Kol to nepadaryta, svaičiojimai apie kelių perdavimą tėra tušti žodžiai.
Darbo grupė, parengusi Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, nutarė, kad kartu su keliais savivaldybėms turi būti perduota ir visa infrastruktūra – elektros tinklų, vandentiekio, nuotekų surinkimo.
Džinas iš butelio
Valentinas Mazuronis
Aplinkos ministras
„Padėtis sodininkų bendrijose – lyg suveltas valas. Bandome pamažu jį išnarplioti.
Kelių kadastriniai matavimai brangūs. Bet jų nepadarius neįmanoma suregistruoti kelių. Sodininkams patariame patiems juos atlikti, bet žmonėms tai didelė finansinė našta.
Kita vertus, savivaldybės taip pat tam neturi pinigų. O įstatymas įpareigoja jas tuos kelius perimti.
Patys juk tą džiną iš butelio paleidome. Sodininkų bendrijose 2004 metais buvo leista projektuoti, statyti ir registruoti gyvenamuosius namus. Taip buvo sudaryta galimybė joms tapti gyvenamaisiais miestų rajonais.“
Savaitgali norėčiau nuvažiuoti į sodą.Gal kas gali pasakyti ar labai slidu?
pagrindiniai keliai pravažiuojami,- juk kasdien važinėja žmonės į darbus ir atgal.Įvažiavimas ir iki kapinaičių nubarstytas pasamdytu kelių barastytuvu, iždininkui nupirkta tona žvyro-druskos mišinio.
Šiuo metu iždininko darbas yra sėdėti namuose ir kurenti pečiuką.Kelią reikėjo pabarstyti gal kokius 3 kartus. Dabar barstyti nereikia. Prie konteinerio dabar darbo beveik nėra, nes beveik nėra sodininkų, kurie vežtų šiukšles į konteinerį.Atlyginimas mokamas iš sodininkų “sumestų” pinigų 2000,-Lt per mėn.Plius Sodros mokesčiai.Ar teisingai sodininkai elgiasi su savo pinigais?