“Saugios kaimynystės” programa

Daugelyje pasaulio valstybių kaimynai nuo seno tarpusavio santykius grindžia pagal principą: „saugus kaimynas- saugus aš”. Bendrai kovai su netvarka, vagystėmis, smurtu sukurtos „saugios kaimynystės” grupės, kurių tikslas- užkirsti kelią nusikaltimams. Kad gyventume saugiai, visi turime padaryti 8 darbus:

  1. Susipažinkite su savo kaimynais. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos rasti.
  2. Susiraskite jūsų teritoriją prižiūrinčio apylinkės inspektoriaus telefono numerį ir susitarkite dėl pasitarimo.
  3. Pasiruoškite šiam susitikimui, užpildydami pasiūlytą testą, aptarkite jį su kaimynais ir parodykite pareigūnui. Pasirašykite saugios kaimynystės sutartį, kurią pasiūlys pareigūnas.
  4. Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu su kaimynais aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos darbuotojais, ir jiems jį pateikite.
  5. Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingus, kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
  6. Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafitai, šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams. Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį prašydami pagalvos išspręsti šias problemas.
  7. Suderinkite su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su saugios kaimynystės ženklu. Jis informuos potencialius nusikaltėlius, kad namą ir kiemą saugo vieningi ir budrūs kaimynai.
  8. Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.

Parašykite komentarą

Vardas *
El. pašto adresas *
Interneto puslapis