Daugelyje pasaulio valstybių kaimynai nuo seno tarpusavio santykius grindžia pagal principą: „saugus kaimynas- saugus aš”. Bendrai kovai su netvarka, vagystėmis, smurtu sukurtos „saugios kaimynystės” grupės, kurių tikslas- užkirsti kelią nusikaltimams. Kad gyventume saugiai, visi turime padaryti 8 darbus:
- Susipažinkite su savo kaimynais. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos rasti.
- Susiraskite jūsų teritoriją prižiūrinčio apylinkės inspektoriaus telefono numerį ir susitarkite dėl pasitarimo.
- Pasiruoškite šiam susitikimui, užpildydami pasiūlytą testą, aptarkite jį su kaimynais ir parodykite pareigūnui. Pasirašykite saugios kaimynystės sutartį, kurią pasiūlys pareigūnas.
- Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu su kaimynais aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos darbuotojais, ir jiems jį pateikite.
- Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingus, kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
- Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafitai, šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams. Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį prašydami pagalvos išspręsti šias problemas.
- Suderinkite su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su saugios kaimynystės ženklu. Jis informuos potencialius nusikaltėlius, kad namą ir kiemą saugo vieningi ir budrūs kaimynai.
- Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.